Bývalý analytik zahraničních vztahů stanice MSNBC, který přešel od signalizování ctností k činům, vyměnil teleprompter za celotělový kevlarový oblek a pušku a údajně se připojil k mezinárodní legii, aby po boku ukrajinských ozbrojených sil bojoval proti Rusku. (Foto: Twitter)

V pondělí večer vystoupil Malcolm Nance, dlouholetý analytik stanice a bývalý důstojník americké námořní rozvědky, v pořadu „The ReidOut“ na MSNBC, který moderovala Joy Reidová.

Nance Reidové řekl, že se připojil k Mezinárodnímu legionu územní obrany na Ukrajině.

„Čím víc jsem viděl, jak válka probíhá, tím víc jsem si říkal, že už o tom nebudu mluvit.“

„Je čas začít jednat. Takže jsem se asi před měsícem připojil k mezinárodní legii tady na Ukrajině a jsem tady, abych pomohl této zemi bojovat, víte, proti tomu, co je v podstatě vyhlazovací válka,“ řekl.

Mezinárodní legie má více než 20 000 dobrovolníků z 52 zemí, kteří se přihlásili na pomoc Ukrajině při vytlačování ruských sil z válkou zmítané země.

„Strávil jsem tu dost času v předválečném období, a když došlo k invazi, měl jsem přátele, kteří byli v Doněcku, kteří byli v ukrajinské armádě, kteří nám psali a říkali: ‚Dneska to nepřežijeme. Dostali jsme pět set zásahů,'“ řekl Nance.

Dodal: „Je to existenční válka a Rusko ji přivedlo k těmto lidem a masově vraždí civilisty. A jsou tu lidé jako já, kteří s tím něco udělají.“

Jednašedesátiletý Nance je autorem několika knih, v nichž obviňuje Rusko z plánování „zničení demokracie“ a z toho, že nechalo zvolit Donalda Trumpa prezidentem, aby „zradilo Ameriku“.

Reid se Nance zeptal, zda mu hrozí „nějaké zvláštní nebezpečí“, protože „když vás vidí, zjevně nejste Ukrajinec“. Odpověděl, že Moskva vedla válku proti všem.

Nanceův účet na Twitteru se zdá být velmi aktivní:

Zdroj: msnbc.com