Establishment Evropy se musí sjednotit, aby zastavil ten „bující populismus“ už před volbami do parlamentu Evropské unie příští rok, řekl Jean-Claude Juncker.

Tento prezident Komise, který minulý měsíc, přezírajíc protesty, stejně promluvil na oživené ceremonii oslavující „odkaz“ autora Komunistického manifestu Karla Marxe, teď říká, že populistická hnutí lze zastavit, když politici povstanou, aby „jasně a výslovně přiznali svou barvu na stožáru.“

„Do roka nastane čas, kdy budou evropští občané volit do nového Evropského parlamentu,“ řekl ve středu poslancům ve Štrasburku, kdy nejistotu o tom, jak se to politicky zformuje, označoval za „hlavní zdroj starostí“ pro Eurokraty v Bruselu.

„Povstaňme proti tomu bujení populismu, které vidíme ve všech zemích včetně té mé, ale Lucemburský lid je z větší části moudrý,“ řekl Juncker, než dodal: „Takže to není zas až tak velké hnutí, je to hnutí, které lze udržet na řetězu.“

Tento bývalý lucemburský předseda vlády v promluvě při debatě pléna o budoucnosti Evropy rovněž Bruselany vyzval, aby už konečně skoncovali s rozdrobeností samostatných zahraničních politik a přijímali rozhodnutí hlasováním kvalifikovanou většinou – což je systém, na který vůdce kampaně za Brexit Nigel Farage poukazoval jako na nástroj k tomu, aby veliké země mohly přehlasovat menší východoevropské státy.“

„Chci, aby vlády konečně už odsouhlasily tento naprosto čestný princip.  Chceme-li být v zahraniční politice efektivní, tak musí být jedna zahraniční politika… Evropa musí mít odteď do budoucna kvalifikovanou většinu. Nemůžeme vést svět, když námi zmítá nejednotnost,“ řekl.

Na tomto zasedání promluvil také veterán europarlamentní skupiny Aliance liberálů a demokratů (ALDE) Guy Verhofstadt, který tvrdil: „Demokracie je důležitá prostě už kvůli Evropě. Když v ní nebyla Evropská unie, tak to v Evropě bylo naprosto k uzoufání, v Evropě byl mezi těmi dvěma Světovými válkami fašismus.

„Teprve od té doby, kdy máme Evropskou unii, tak máme v Evropské unii garantovanou demokracii, právě toho jsme tím dosáhli,“ tvrdil.

Avšak letos počátkem roku Verhofstadt – který je mluvčím Evropského parlamentu pro Brexit – řekl, že v EU „není místo“ pro takové národy, jejichž občané demokraticky zvolí pravicové vlády, které vzdorují požadavkům, aby se přidali k Západní Evropě na její cestě k eskalujícímu se liberalismu a multikulturalismu.

Potom v článku nazvaném ‚EU musí zastavit financování ne-liberalismu,‘ vyzýval v dubnu Verhofstadt Brusel, aby osekal financování konzervativních vlád, jako jsou ty v Maďarsku a Polsku, a peníze přesměroval na levičácké univerzity a neziskovky v těchto zemích.

„Tento přístup by občanům v těchto vzpurných zemích ukázal, že EU je nechce trestat za chování jejich vlád,“ tvrdil v příspěvku do mediálního orgánu arci-globalistů Project Syndicate.

Zdroj: breitbart.com