Ice Cube údajně odstoupil od výplaty 9 milionů dolarů za film, protože se odmítl nechat očkovat proti koronaviru. (Foto: Flickr)

Zpěvák a herec měl hrát po boku Jacka Blacka v komedii „Oh Hell No“. Podle zprávy časopisu The Hollywood Reporter se však rozhodl, že raději od projektu odstoupí, než aby splnil požadavek produkce a nechal se očkovat.

List uvádí, že původně souhlasil s účastí ve filmu „Oh Hell No“ v červnu s tím, že se bude natáčet letos v zimě na Havaji s Kitao Sakuraiem, režisérem, který stojí za nedávným hitem Netflixu, komedií „Bad Trip“.

Stojí však za zmínku, že produkce filmu byla údajně odsunuta v důsledku zranění, které Black utrpěl při natáčení kousku pro závěrečnou epizodu seriálu „Conan“.

Zdroje sdělily, že odchodem od filmu se Ice Cube odvrátil od vyplacení 9 milionů dolarů.

Zástupci Ice Cubea, Jacka Blacka a společnosti Sony Pictures na žádost Fox News o komentář bezprostředně nereagovali.

Ačkoli zprávy naznačují rapperovu neochotu nechat se očkovat, Rolling Stone poznamenává, že po celou dobu pandemie byl silným zastáncem propagace masek.

Představil značku triček „Check Yo Self Before You Wreck Yo Self“, na kterých byl vyobrazen v masce, což je partnerství uzavřené s výrobcem Black Out, jehož cílem je prospět pracovníkům v první linii.

V srpnu mu také Bacon College poděkovala za darování osobních ochranných prostředků, včetně 2 000 obličejových masek.

V červenci server TheWrap informoval, že několik hollywoodských odborů a zástupci studií dosáhli předběžné dohody ohledně bezpečnostních protokolů Covid-19 na natáčecích scénách, které umožňují produkcím nařídit očkování herců a členů štábu, kteří se pohybují v „zóně A“, kde probíhá hlavní natáčení.

To se týká i členů štábu. V důsledku toho jsou herci postaveni před rozhodnutí buď se nechat očkovat, nebo odejít od potenciálně lukrativních výplat. Národní rada SAG-AFTRA totiž již dříve schválila podobné směrnice, které umožňovaly produkcím nařídit očkování.

Zdroj: fox2detroit.com