Platforma pro obchodování patří mezi nejdůležitější součásti investování. Řekněme, že je to přístupový terminál, který nám umožňuje provádět obchodní úkony na burze. (Foto: Flickr)

V dnešní době je jich nepřeberné množství, a proto není její výběr vůbec jednoduchý. V tomto článku jsme si pro vás připravili srovnání těch nejpoužívanějších.

Co by v platformě nemělo chybět? 

Ne každý tuto funkci využije, avšak je pro většinu investorů nezbytná, je to pokročilé zobrazování grafů. Ty vám pomáhají k vytvoření analýzy trhu a nabízejí zobrazení v různých časových pásmech nebo také provedení indikátorů (svíček) grafu. Dále by neměla chybět mobilní aplikace, protože jsme dnes již v tak pokročilé době, že se většina úkonů odehrává na mobilních telefonech. Další na řadě je kalkulačka, kterou investoři využívají při výpočtu hodnoty pohybu aktiva, výšku marže nebo také stop loss a také profit. V poslední řadě by měla platforma obsahovat celkovou dostupnost podporovaných jazyků, aby investoři co nejlépe forex vps platformě porozuměli. 

X Station od XTB

Platforma obsahuje všechny výše zmíněné požadavky, také obsahuje plné rozhraní v českém jazyce a nechybí webová i mobilní aplikace. Výhodou platformy je zadávání objednávek přímo z grafu, živé zpravodajství z trhu nebo také integrovaný ekonomický kalendář.

Etoro

Tato platforma je velmi jednoduchá a hodí se pro začínající investory na finančním trhu. Nechybí sociální chat s jinými investory, kde můžete získat cenné rady. Český jazyk, webové rozhraní a mobilní aplikace jsou samozřejmostí. Možností se také stává kopírování statistik a obchodů populárních investorů nebo akciový skener. Tato platforma se nehodí pro pokročilé investory, protože je zde mnoho rušivých elementů v podobě chatu, reklam a také kopírujících obchodníků, což ne úplně každému může být příjemné. 

MetaTrader

Tato platforma se řadí už mezi ty pokročilejší. Proto je také určena spíše pro pokročilé nebo profesionální obchodníky. Pro mnoho začínajících investorů může být nepřehledná a mnohdy komplikovaná. Avšak pro pokročilé investory je oázou klidu a informací. Najdete zde všechny možné indikátory, pokročilé grafy, tester strategií, podporu automatického obchodování nebo možnost přidání vizualizací. Na výběr se dostává oblíbený metatrader 4 nebo pokročilejší verzi.. Nechybí zde ani mobilní aplikace, čeština a webové rozhraní. 

R stocks trader 

Velmi jednoduchá a uživatelsky přívětivá platforma která stejně jako ostatní, napr. metatrader 5, obsahuje mobilní i webovou verzi, plnou podporu českého jazyka a watchlist. Platforma obsahuje bezplatný editor automatických strategií, možnost zobrazení hloubky trhu anebo zpětné testování svých strategií.

Komerční sdělení.