Dne 23. dubna dorazí do Estonska téměř tři sta vojáků, čtyři tanky a dvacet bojových vozidel pěchoty (BMP) z Francie. Svědčí o tom zpráva tiskové služby francouzského velvyslanectví v dané pobaltské republice. (Foto: Wikimedia)

Uvádí se, že armáda a technologie budou umístěny ve městě Tapa, které je vzdáleno asi jen 140 kilometrů od ruských hranic.

Francouzská armáda bude v Estonsku působit v rámci mise NATO a jejím cílem bude posílit vojenskou přítomnost Aliance v pobaltských zemích a Polsku (FRA-EFP LYNX).

Kontingent se má skládat z vojáků 2. brigády francouzské armády a žoldáků z Francouzské cizinecké legie. Vojenská technika bude dopravena po železnici.

V diplomatické misi vysvětlili, že vojáci v Estonsku zůstanou až do konce srpna letošního roku.

Rusko v posledních letech informovala o bezprecedentní aktivitě NATO u západních hranic země. NATO rozšiřuje své iniciativy a toto počínání označuje jako „omezování ruské agrese“.

Moskva opakovaně vyjádřila znepokojení nad tím, že Aliance posiluje své síly v Evropě. Již dříve v Kremlu uvedli, že Rusko není pro nikoho hrozbou, ale dodali, že země nebude ignorovat jednání, které je pro její zájmy potenciálně nebezpečné.

Zdroj:  tellerreport.com