Letadlo ruských Vzdušně-kosmických sil Ruské federace An-124-100 Ruslan s lékařskými rouškami a zdravotnickým vybavením odletělo do USA, oznámili na Ministerstvu obrany RF. (Foto: Sputnik)

Ruské letadlo dopraví ve středu do USA ochranné prostředky a jiné zdravotnické potřeby, oznámil Sputniku mluvčí americké administrativy.

„Očekáváme, že zítra (ve středu) přiletí ruské letadlo s osobními ochrannými prostředky a (zdravotnickými) potřebami, jak to nabídl včera prezident (RF Vladimir) Putin prezidentovi (USA Donaldu) Trumpovi,“ řekl mluvčí administrativy.

Podle jeho slov bude celý náklad okamžitě odevzdán uživatelům v koordinaci s Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv USA.

„Stejně tak posílají Spojené státy zařízení a materiály do mnoha jiných zemí a budou to dělat i nadále v ještě větším množství, než můžeme nyní,“ podotkl zdroj agentury.

Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov dříve oznámil, že USA byla nabídnuta pomoc v podobě zdravotnické techniky a ochranných prostředků. Podotkl, že když nabízel americkým kolegům pomoc, vycházel Putin z toho, že „když američtí výrobci zdravotnického zařízení a materiálu rozběhnou výrobu, v případě nutnosti nám to budou moci oplatit“.