Tisíce cílů Hamásu byly zničeny izraelským leteckým bombardováním, které neúnavně zasahuje pásmo Gazy poté, co teroristé zahájili překvapivý útok, při němž dosud zahynulo nejméně 900 Izraelců. (Foto: Flickr)

Nyní však vůdci teroristů vyzvali obyvatele arabského a islámského světa, aby se „zmobilizovali“ a v pátek vyjádřili Hamásu a palestinskému lidu svou podporu.

Vyzvali také „revoluční mládež“ na celém Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě, aby se střetla se „zbabělými“ izraelskými vojáky.

Stalo se tak poté, co se tisíce palestinských příznivců sjely k izraelskému velvyslanectví v Londýně, mávaly vlajkami, zpívaly a odpalovaly světlice. Další stovky lidí se střetly s izraelskými příznivci na stanici londýnského metra, kde se policie zoufale snažila udržet klid.

Na videozáznamu bylo vidět, jak se desítky policistů snaží oddělit demonstranty na stanici metra High Street Kensington v západním Londýně, zatímco se na ulici před stanicí shromáždilo více než 1 000 propalestinských aktivistů.

Toto je výzva našemu palestinskému lidu a masám arabského a islámského světa a lidem svobodného světa,“ uvedli představitelé Hamásu na Telegramu. ‚Na pátek vyhlašujeme všeobecnou mobilizaci na podporu Jeruzaléma, Al-Aksy a bojující Gazy‘.

Vyzvali obyvatele svobodného světa, aby v pátek zmobilizovali svou podporu Hamásu a Palestincům, a označili tento den za den, ‚kdy ukážeme svou lásku a podporu Palestině a Jeruzalému‘.

Zdroj: dailymail.co.uk