Floridský guvernér Ron DeSantis (R) přišel s ostrou reakcí na pondělní razii FBI v rezidenci bývalého prezidenta Donalda Trumpa Mar-a-Lago, údajně v souvislosti s materiály, které si Trump přivezl po odchodu z funkce. (Foto: Twitter)

„Zátah v MAL je další eskalací zbrojení federálních úřadů proti politickým oponentům režimu, zatímco s lidmi jako Hunter Biden se zachází v rukavičkách,“ uvedl DeSantis. „Nyní dostane Režim dalších 87 tisíc agentů IRS, aby se jimi oháněl proti svým protivníkům? Banánová republika.“

Trumpovi příznivci se začali shromažďovat před Mar-a-Lago.


Před několika okamžiky Donald Trump – který má stále zakázaný Twitter – zveřejnil na serveru Truth Social prohlášení, v němž uvedl, že jeho floridský dům Mar A Lago je „v současné době obléhán, napaden a obsazen velkou skupinou agentů FBI“, což je útok, který se podle Trumpa „může odehrát pouze v rozvrácených zemích třetího světa“. Pravděpodobně má pravdu. Tvrdí také, že přítomnost FEDu nebyla ohlášena a důvodem byla politická motivace.

Celé jeho prohlášení zveřejněné na jeho účtu Truth Social naleznete níže:

Prohlášení Donalda J. Trumpa, 45. prezidenta Spojených států amerických

Spojených států amerických

Pro náš národ nastaly temné časy, neboť můj krásný domov, Mar-A-Lago v Palm Beach na Floridě, je v současné době obléhán, napaden a obsazen velkou skupinou agentů FBI. Nic takového se prezidentovi Spojených států ještě nikdy nestalo. Po spolupráci a součinnosti s příslušnými vládními agenturami nebyla tato neohlášená razie v mém domě nutná ani vhodná. Jedná se o prokurátorské pochybení, ozbrojování justičního systému a útok radikálně levicových demokratů, kteří si zoufale nepřejí, abych v roce 2024 kandidoval na prezidenta, zejména na základě posledních průzkumů, a kteří stejně tak udělají cokoli, aby zastavili republikány a konzervativce v nadcházejících střednědobých volbách. Takový útok se může odehrát pouze v rozvrácených zemích třetího světa. Bohužel, Amerika se nyní stala jednou z těchto zemí, zkorumpovanou na dosud nevídané úrovni. Dokonce se mi vloupali do trezoru! Jaký je rozdíl mezi tímto případem a aférou Watergate, kdy se agenti vloupali do Národního výboru demokratů? Zde se naopak demokraté vloupali do domu 45. prezidenta Spojených států.

Politické pronásledování prezidenta Donalda J. Trumpa probíhá už léta, s dnes již zcela vyvráceným podvodem Rusko, Rusko, Rusko, impeachment hoaxem č. 1, impeachment hoaxem č. 2 a mnoha dalšími, prostě to nikdy nekončí. Je to politické cílení na nejvyšší úrovni!

Hillary Clintonové bylo dovoleno smazat a okyselit 33 000 e-mailů PO tom, co si je předvolal Kongres. Nestalo se vůbec nic, co by ji pohnalo k odpovědnosti. Dokonce si z Bílého domu odnesla starožitný nábytek a další předměty.

Postavil jsem se americké byrokratické korupci, navrátil jsem moc lidem a skutečně jsem pro naši zemi vykonal to, co jsme nikdy předtím neviděli. Establishment to nenáviděl. Nyní, když sledují, jak mnou podporovaní kandidáti vyhrávají velká vítězství, a vidí mou dominanci ve všech průzkumech veřejného mínění, snaží se mě i Republikánskou stranu opět zastavit. Bezpráví, politické pronásledování a hon na čarodějnice musí být odhaleny a zastaveny.

Budu i nadále bojovat za velký americký lid!

Místní reportéři zátah potvrdili s tím, že FBI provedla v Mar-a-Lago domovní prohlídku. „Právě odešli,“ i když není jasné, čeho se prohlídka týkala.

Sociální média byla předvídatelně plná reakcí „na kolenou“.

Podle New York Times:

Podle dvou osob obeznámených s vyšetřováním se prohlídka zaměřila na materiály, které si Trump po odchodu z Bílého domu přivezl do svého soukromého klubu a rezidence Mar-a-Lago. Tyto krabice podle osoby obeznámené s jejich obsahem obsahovaly mnoho stran tajných dokumentů.

Pan Trump dlouhé měsíce otálel s vrácením 15 krabic s materiály, které si vyžádali úředníci Národního archivu, a učinil tak až ve chvíli, kdy začalo hrozit, že budou podniknuty kroky k jejich získání.

Jak poznamenává Techno Fog, politiku při hledání nelze ignorovat. Pokud lze věřit deníku New York Times, mohl být Trumpův údajný zločin – zpoždění s vrácením materiálů – vyřešen jiným způsobem, který by nezahrnoval razii v jeho domě a rozbití osobního trezoru. Není pochyb o tom, že prohlídka je eskalací ze strany zoufalého Režimu, který je konfrontován s vlastními neúspěchy doma i v zahraničí.

To však nutně neznamená, že k prohlídce nebyl jiný důvod. Mohlo by to souviset s probíhajícím vyšetřováním ministerstva spravedlnosti z 6. ledna (i když vzhledem k politizaci Bidenova ministerstva spravedlnosti to není žádná záruka)? Možná ne, ale na to je možná ještě brzy. Minulý týden se objevila zpráva, že federální velká porota vyšetřující 6. leden vydala předvolání Trumpovu poradci Bílého domu Patovi Cipollonemu a jeho vrchnímu zástupci Patricku Philbinovi.

Podle autora je možné, že plán pro ministerstvo spravedlnosti pochází od výboru 6. ledna, „který na Trumpa vysypal řídkou kaši údajných trestních obvinění, z nichž by mohl být obviněn on a další osoby, včetně advokáta Johna Eastmana“:

  • maření úředního postupu (18 USC 1512(c)(2)); a
  • spiknutí s cílem podvést Spojené státy (18 USC 371).

Každý z těchto bodů obžaloby, stejně jako stíhání Trumpa a jeho právníků a poradců ministerstvem spravedlnosti, se rovná kriminalizaci politiky, nebo jak říká Technofog: „právní argumenty, které by mohly u soudu neuspět, jsou nyní stíhatelné trestné činy. Pokusy zdržovat sčítání hlasů na základě neotřelých, a nikoliv zkorumpovaných výkladů zákona vás mohou dostat do vězení. Otázky týkající se sčítání výsledků voleb ve státě nebo toho, zda může viceprezident odmítnout sčítání volebních hlasů, je třeba řešit v občanském nebo politickém procesu, nikoli prostřednictvím obvinění vznesených mstivými odpůrci.“

Zatím stále čekáme na oficiální vyjádření:

Zdroj: zerohedge.com