Údery jadernými zbraněmi hyperkalibru po zónách na území USA, které jsou nebezpečné z hlediska geofyzikálního, budou mít za následek zaručené zničení této země, píše vojenský expert, prezident Akademie geopolitických problémů, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov ve svém článku pro časopis Vojenno-promyšlennyj kurjer.

Podle jeho slov, aby se odvrátilo agresi ze strany Západu, nemělo by Rusko podle příkladu Sovětského svazu soupeřit s USA v jaderném zbrojení kvantitativně.

Navrhuje místo toho „asymetrickou odpověď" v technologickém aspektu.

Sivkov podotkl, že Moskva disponuje technologiemi výroby jaderné munice o síle přes sto megatun TNT.

„Výroba 40 až 50 podobných bojových hlavic pro těžké mezikontinentální balistické rakety nebo torpéda s velkým dostřelem zajistí, že nebezpečné z hlediska geofyzikálních podmínek zóny na území USA (například Yellowstonský supervulkán a zlomy na tichomořském pobřeží) mohou být uvedeny do kritického stavu jen několika jednotkami takových zbraní za každého vývoje situace. Podobné údery zaručeně zničí USA jako stát a celou nadnárodní elitu. A to znovu udělá rozsáhlou jadernou válku naprosto iracionální a sníží pravděpodobnost jejího vzniku na nulu," prohlásil.

Podle názoru experta podobná zbraň donutí západní země k tomu, aby usedly k jednacímu stolu a vzdaly se omezovacích opatření proti Rusku a nátlaku na něho.

Zdroj: snews.com