Na slovenském portálu Hlavné správy se objevil článek, který pojednává o tom, že někdejší předseda vlády SR a ministr zahraničních věcí Mikuláš Dzurinda tak trochu sloužil německé kancléřce Angele Merkelové. Sám se totiž přiznal k tomu, že plnil její rozkazy. (Foto: Flickr)

V článku se uvádí, že asi nejvíce servilní vládou vůči Západu byla slovenská vláda Mikuláše Dzurindy, kterému pomohl získat moc na Slovensku americký miliardář George Soros svou antikampaní proti Vladimíru Mečiarovi.

„Dzurindizmus se vyznačoval bezbřehou privatizací strategických podniků do zahraničních rukou, odsouhlasením přeletů amerických vojenských letadel, která bombardovala bývalou Jugoslávii, či zatažením Slovenska do zločinné organizace NATO a globalistického projektu zvaného Evropská unie,“ stojí v textu.

Také se zdůrazňuje, že Dzurinda prováděl tzv. kolenačkovou zahraniční politiku, o čemž není pochyb.

„Na zahraničních setkáních s lídry západních zemí působil jako zamilovaný puberťák na střední škole. Ta servilita z něj doslova sršela,“ hlásá článek.

Vznikají tak jisté pochybnosti o tom, zda je Slovensko opravdu suverénní a samostatnou zemí, nebo je to tak uvedeno jen na papíře…

Poskok Angely?

Zdá se tedy, že od druhé světové války, kdy bylo (nejen) Slovensko loutkovým státem Německa, se toho mnoho nezměnilo. Přestože Německo prohrálo 2. světovou válku, má stále obrovský vliv na chod celé Evropy, respektive minimálně na chod Evropské unie.

Dokazuje to tak trochu i to, že se Mikuláš Dzurinda nově, zřejmě nechtěně, přiznal a popsal, jak vykonával příkazy německé kancléřky Angely Merkelové. Vše zaznělo v TV Markíza, kam byl dotyčný pozván, aby zhodnotil nedávné volby v Německu.

Dzurinda v souvislosti s volbami tvrdil, že pro Evropu se nic zásadního nezmění: „Nemyslím si, že Německo změní výrazněji kurz. Je to zejména díky tomu, že se do vlády nedostane extrém, ani levý ani pravý, ani bývalí komunisté ani nacionalisté, to je první jistota. No a druhá jistota je, že ve vládě budou jak zelení, tak i liberálové… To jsou standardní proevropské strany, takže vlastně zbývá vyřešit jen to poslední, zda vládu povedou socialisté nebo křesťanští demokraté, ale Německo bude nadále stabilním elementem Evropské unie,“ míní.

Po tomto tématu se ale politice věnoval dál a zhodnotil účinkování Angely Merkelové na evropské scéně. I přesto, že Dzurinda nebyl premiérem za jejího kancléřství, na jistý čas působil jako ministr zahraničí a s Merkelovou měl tedy osobní zkušenost. Dzurinda se dokonce přiznal, že plnil úkoly, které mu zadala.

„Je to tichá síla. Ale vždy věděla, co chce … Stalo se to, co si pamatuji velmi dobře, že jednou o půlnoci mi říká, Mikuláši, pojď ke mně na pivko. Tak otevřela takovou trojku, maličké pivko, sedli jsme si, probrali jsme, tehdy byl tématem sedmiletý rozpočet, a jistě víte, jak důležité téma to bylo, a po třech minutách mi říká, prosím tě, jdi za tím našim polským kamarádem. No a samozřejmě, dostal jsem jisté noty a mým úkolem bylo zjistit, jak daleko Poláci hodlají tlačit. Takto je Angela Merkelová dokázala manipulovat, znala každého z nás, byla skvěle informována a věděla, kde koho použít tak, aby nakonec toho společného evropského výsledku bylo dosaženo,“ prozradil.

Jinými slovy –Dzurinda se vlastně přiznal, že vykonával to, co mu jakási pomyslná vládkyně Evropy nakázala.

„O to horší je, že příklad, který Dzurinda uvedl, svědčí o tom, že namísto bojování za zájmy Slovenska společně s našimi nejbližšími sousedy z V4, naopak donášel informace od našich polských sousedů Merkelové, která samozřejmě tyto informace pravděpodobně použila prolepší vyjednávací pozice Německa,“ zhrozil se autor článku.

Zdroj: snews.com