Ředitel soukromé bezpečnostní firmy Stratfor z USA: ,,Nevěřím, že Usáma bin Ládin byl pohřben do moře." Zde se můžete podívat na uniklé e-maily Straforu z WikiLeaks. 2. května v 5:26 h ráno poté, co Barack Obama oznámil úspěšný úder na bin Ládinovo sídlo v Abbbattobádu, straforský CEO George Friedman poslal e-mail s předmětem „alfa UBL“, kde se uvádí:

Údajně jsme si to tělo odvezli s sebou. Díky bohu.

Stratforský vicepresident pro zpravodajství Fred Burton v 5:51 h následoval s e-mailem nadepsaným „ Tělo alfa směřuje do Doveru DE v letadle CIA,“ kde píše:

Pak bude pokračovat do Institutu patologie Ozbrojených sil v Bethesdě.

V 1.36 h odpoledne Burton odpověděl do vlákna s názvem „Re: Mrtvola UBL“ zprávou:

Směřuje-li to tělo do Doveru, tak by tu doteďka už mělo být.

To odporuje oficiální historce, že s bin Ládinovým tělem se naložilo v souladu s islámskou tradicí a byl tudíž vržen z plavidla Námořnictva USA do moře.

Friedman – autor četných článků a knih o národní bezpečnosti, válčení a zpravodajství – tuto společnost sídlící v texaském Austinu založil v roce 1996.

Burton je bývalý místošéf protiteroristické divize ministerstva zahraničí pro bezpečnost diplomatických služeb (DSS). DSS pomáhala ministerstvu obrany při sledování vodítek a provádění forenzních analýz z pevných disků zabavených vládou USA při probíhajících kriminálních vyšetřováních.

WikiLeaks publikovala 637 z jak říkají 5 milionů vnitřních e-mailů Stratforu datovaných mezi červencem 2004 a prosincem 2011, které kolem vánoc získal hackerský kolektiv Anonymous.


Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: http://www.businessinsider.com/leaked-emails-stratfor-analysts-didnt-believe-laden-was-buried-at-sea-2012-3