Rusko se hodlá bránit a hájit své zájmy, na rozdíl od USA, které připravují válku, prohlásil na zasedání Prvního výboru Valného shromáždění OSN zástupce vedoucího oddělení pro nešíření a kontrolu zbraní MZV RF Andrej Bělousov.

První výbor VS OSN, který projednává otázky odzbrojení a mezinárodní bezpečnosti, hlasoval v pátek proti předložení k projednání výboru ruské rezoluce o smlouvě o likvidaci raket středního a krátkého doletu, z níž chtějí vystoupit USA.

„Zde na zasedání Spojené státy nedávno prohlásily, že Rusko se připravuje na válku. Ano, Rusko se připravuje na válku, potvrzuji to. Ano, připravujeme se bránit naši vlast, naši územní celistvost, naše zásady a naše lidi. Připravujeme se na takovou válku. Je ale velký rozdíl mezi Ruskem a Spojenými státy. Z hlediska lingvistického spočívá ten rozdíl jen v jednom slově, ať už mluvíme rusky či anglicky: Ruská federace se připravuje na válku, a Spojené státy americké připravují válku," prohlásil Bělousov poté, co výbor zamítl předložení návrhu rezoluce.

„Proč by jinak chtěly Spojené státy vystoupit ze smlouvy, zvyšovat jaderný potenciál, přijímat novou jadernou doktrínu, která snižuje úroveň pro použití jaderných zbraní? To je otázka pro nás všechny," řekl diplomat.

Zdroj: snews.com