Firma Serbu Firearms, výrobce jednočinných a poloautomatických ostřelovačských pušek ráže 0.50, odmítá své zboží prodávat Newyorkské policii (NYPD). Jejich důvodem je celkem pochopitelně to, že vzhledem k nespravedlivým zbraňovým zákonům (pozn. překl.: např. zákaz zbraní se zásobníkem na více než osm nábojů a registraci útočných zbraní), nebudou podporovat orgány vynucující zákony v New Yorku.


Serbu je jednou z téměř 150 společností, které oficiálně odmítly prodávat orgánům činným v trestním řízení v New Yorku poté, co prošel tzv. „SAFE“ zákon, kontroverzní balík zákonů na kontrolu zbraní, který se setkal s opovržením u všech majitelů zbraní po celé zemi.

Společnost o tom zaslala NYPD informaci, jakož i své odmítnutí jejich stránky na Facebooku, s vynechanými jmény.

Zakladatel firmy Mark Serbu řekl: "Bohužel, máme politiku prodávat státním orgánům činným v trestním řízení pouze to, co je povoleno prodávat i do rukou soukromých občanů tohoto státu. Od schválení newyorských „SAFE“ zákonů, je BFG-50A považována za útočnou zbraň, a jako taková již není dostupná soukromým občanům ve státě New York. Proto musíme vašemu úřadu dodávku pušek BFG-50A uctivě odmítnout."

Uvedl také, že není rád, že nebude moci policisty vybavit, protože i když by chtěl dostat své zbraně do „tolika policejních okrsků, jak jen je to možné,“ jeho rozhodnutí je otázkou principu „Kvůli stupidnímu zákonu nebude mít ctihodná NYPD pro práci ty nejlepší nástroje.“

Zajímavý je na tom i fakt, že ačkoli Serbu vyrábí skvělé zbraně a působivé pušky BMG, v ostřelovačských puškách není zrovna světovou jedničkou, spíše je možná nejlépe známa svými kompaktními krátkými brokovnicemi, zvanými „Super-Shorty“.

Dva největší výrobci ostřelovacích pušek, Barrett a ArmaLite, již také uvedly, že NYPD nebudou prodávat. Pokud NYPD kontaktuje Serbu Firearms, otázkou je, kolik dalších společností jim už řeklo, aby šli o dům dál.

Serbu je 137. společností, která podle neoficiálního Seznamu bojkotu newyorkských institucí zastavila prodej newyorkským orgánům činným v trestním řízení. Na seznamu je nyní (v době napsání tohoto článku) už 142 společností a zřejmě ještě poroste.

Newyorské státní sdružení pro pušky a pistole, pobočka NRA (National Rifle Association), spolu s Westchesterskou okresní asociací vlastníků palných zbraní, Sportovním sdružením pro nauku o střelných zbraních, Modrou linkou taktických policejních dodávek a několika dalšími sdruženími podali žalobu na stát New York i tzv. „SAFE“ zákon.

Překlad: Jiří Kolda

Zdroj:  spreadlibertynews.com