Policisté z obvodního oddělení Policejního sboru ve městě Komárno objevili v autě, které v pátek v noci porušilo několik dopravních předpisů, sedm cizinců. Pro podezření z trestného činu převaděčství kontaktovali policisty z Národní jednotky boje proti nelegální migraci Úřadu hraniční a cizinecké policie, kteří si případ převzali. (Foto: Facebook)

Celý incident začal tím, když tamní policisté zpozorovali vozidlo, které jelo v protisměru. Dále věc blíže popsala mluvčí prezídia Policejního sboru Denisa Bárdyová.

„(Policisté, pozn. red.) chtěli řidiče co nejdříve upozornit na chybu, aby nedošlo k neštěstí. Řidič však místo toho, aby zastavil, šlápl na plyn a začal ujíždět,“ popsala sled událostí.

Na konci města ale řidič nezvládl jízdu přes kruhový objezd a narazil na obrubník tak silně, až mu náraz odtrhl přední kolo. Při nehodě se však naštěstí nikdo nezranil.

Auto plné cizinců

Policisté zjistili, že osobní vozidlo s rakouskými poznávacími značkami řídil Ukrajinec. V autě se navíc nacházelo i dalších šest cizinců. Jednalo se o muže ve věku od 19 do 43 let. Pět z nich pochází ze Sýrie a jeden z Palestiny. Muži jsou jako uprchlíci registrovaní v Srbsku.

„Na našem území jsou neoprávněně, nechtějí však u nás žádat o azyl. Jejich cílová destinace měla být Nizozemsko nebo Německo,“ konstatovala Bárdyová.

Trest za převaděčství?

V případě, že se potvrdí spáchání trestného činu převaděčství, hrozí pachateli po prokázání viny trest odnětí svobody na sedm až deset let. Cizinci budou ze země vyhoštěni.

K celé věci se policie vyjádřila na svém účtu na Facebooku.