Havajské ostrovy se staly globálním centrem pro polní testování GMO. Naproti tomu hnutí za potravinovou soběstačnost ostrovů buduje systém organického hospodářství na lokální úrovni, který je inspirován původním havajským hospodářským a sociálním modelem Ahupua’a. Havaj, ráj na zemi, nádherné pláže, dokonalé vlny, panenská příroda, tropické počasí, vůně orchidejí. Monsanto, Syngenta, Dow AgroSciences, DuPont Pioneer a BASF. Těchto pět největších biotechnologických a chemických korporací provedlo během posledních dvaceti let více než pět tisíc pokusů ve volném prostoru na zhruba 40 až 60 tisících akrech havajské půdy.


Havajské ostrovy jsou pro chemické experimenty díky své geografické izolaci ideálním místem. Monsanto a ostatní společnosti zde během pokusů s geneticky modifikovanými plodinami otestovaly více než 70 chemických látek, což je více než kdekoliv jinde na světě. Z Havaje se tak stalo doslova globální centrum pro polní testování GMO.

V následujícím videu si můžete prohlédnout částečný seznam chemických látek používaných na Havaji v průmyslové výrobě geneticky modifikovaných semen.