„Cena, kterou jsem ochoten zaplatit“: Tenisová superstar Novak Djokovič prohlásil, že je ochoten neúčastnit se turnajů, pokud bude požádán, aby se nechal očkovat. (Foto: Flickr)

Tenisová superhvězda Novak Djokovič prohlásil, že je ochoten neúčastnit se turnajů, pokud bude požádán o očkování. V exkluzivním rozhovoru pro BBC světová mužská tenisová jednička uvedla, že „to je cena, kterou je ochoten zaplatit“, protože „zásady rozhodování o mém těle jsou důležitější než jakýkoli titul nebo cokoli jiného“.

Na otázku, zda by se vzdal turnajů, jako je French Open a Wimbledon, pokud by na nich byla povinnost být očkován, Djokovič odpověděl kladně.

„Ano, to je cena, kterou jsem ochoten zaplatit,“ řekl.

„Zásady rozhodování o mém těle jsou důležitější než jakýkoli titul nebo cokoli jiného. Snažím se být v souladu se svým tělem, jak jen to jde,“ dodala srbská tenisová hvězda.

Djokovič nicméně uvedl, že není proti očkování.

„Nikdy jsem nebyl proti očkování. Chápu, že celosvětově se všichni snaží vynaložit velké úsilí na to, aby se s tímto virem vypořádali a dočkali se, doufejme, brzkého konce tohoto viru.“

Na úvodním grandslamu sezony v Austrálii došlo k obrovskému dramatu. Djokovičovi bylo minulý měsíc před Australian Open zrušeno vízum kvůli jeho očkovacímu statusu proti covid-19.

Z Melbourne odletěl poté, co po vleklé právní bitvě s australskými úřady neuspěl v poslední chvíli s žádostí o pobyt.

Zdroj: ndtv.com