Novak Djokovič jako největší vítěz vzejde ze situace, která se mu stala v Austrálii, prohlásil v rozhovoru pro bulharskou televizi bTV otec tenisty Serjan Djokovič. (Foto: Youtube)

Australské úřady se podle něj tak skandálně zachovaly proto, že tenista svým příkladem ukázal, že otázka očkování je soukromá věc každého.

„Musíme hlasitě a jasně hovořit o tom, čemu věříme. Právě tohle dělá teď Novak a právě tohle posléze vyvolalo nenávist v Austrálii. Celé dva roky bylo třicet milionů lidí v této zemi drženo v otroctví a ve vězení. A nakonec za nimi přijel Novak Djokovič, který řekl: „Vyjděte, přestaňte pouštět armádu do svých domovů a nenechte se zatknout jen proto, že se odmítáte očkovat.“ Nebudu se do tohoto tématu podrobně pouštět, ale očkování je právem lidí na svobodnou volbu!“ prohlásil.

Podle Serjana Djokoviče by člověk neměl dovolit, aby se na něj dívali shora.

„Proč se k nám takto chovají? Ve světě žije více než sedm miliard lidí, proč ale ti, kdo jsou z východní Evropy, Balkánu, Blízkého východu nebo Ruska, by měli být považováni za méně hodnotné? A ti, kdo jsou z Indie, Číny, Afriky, Jižní a Střední Ameriky? <…> A přestože jsme si rovni, existuje kasta, která si dovoluje shlížet na nás shora. Dost!“ řekl otec tenisty.

Zdroj: btvnovinite.bg