‚Pokrytectví a absurdita spočívá v tom, že ji prezident Biden nominoval z velké části proto, že je žena,‘ řekla Gabbardová na adresu prezidentem Bidenem nominované Ketanji Brown Jacksonové. (Foto: Twitter)

Tulsi Gabbardová, která již dříve během demokratických primárek v roce 2020 zbourala nominaci viceprezidentky Kamaly Harrisové, si vzala na mušku Ketanji Brownovou Jacksonovou za to, že nedokáže definovat, co je to žena.

Když ji senátorka Marsha Blackburnová (R-TN) požádala, aby poskytla definici pojmu „žena“, Jacksonová odpověděla, že toho není schopna, protože „není bioložka“.

„Můžete uvést definici slova ‚žena‘?“ zeptala se Jacksonová. Blackburnová se zeptala.

„Mohu poskytnout definici?“ Jacksonová odpověděla.

„Ano,“ řekla Blackburnová, na což Jacksonová odpověděla: „Nemohu.“ „Ano,“ řekla Blackburnová.

„Nemůžete?“ Blackburnová se zeptala.

„V tomto kontextu ne, nejsem biolog,“ zasmál se Jacksonová.

„Takže podle vás je význam slova ‚žena‘ natolik nejasný a sporný, že mi nedokážete dát definici?“ „Ne,“ odpověděl Blackburnová.

„Paní senátorko, při své práci soudce dělám to, že řeším spory,“ odpověděl Jacksonová. „Pokud existuje spor o definici, lidé předkládají argumenty a já se dívám na zákon a rozhoduji, takže – nejsem…“

Blackburnová Jacksonovou přerušila a řekla, že „skutečnost, že mi nedokážete dát jasnou odpověď na něco tak zásadního, jako je to, co je žena, podtrhuje nebezpečí progresivního vzdělávání, o kterém slyšíme“.

„Aby byl Nejvyšší soud odhodlán chránit práva všech Američanů, včetně žen, musí každý soudce pochopit, že existuje něco jako žena, na rozdíl od muže,“ uvedla Gabbardová na Twitteru. „Přesto kandidátka na soudkyni Nejvyššího soudu Ketanji Brown Jacksonová na otázku, jak definovat slovo ‚žena‘, odpověděla: ‚Nevím‘.“

„Pokrytectví a absurdita spočívá v tom, že ji prezident Biden nominoval z velké části proto, že je žena,“ dodala Gabbardová.

Definice ženy se v posledních letech stala předmětem diskusí, kdy se muži identifikují jako ženy a mohou se účastnit ženských sportů, vstupovat do ženských prostor a nárokovat si práva a výsady, které byly dříve přiznávány ženám. Za určitých okolností je totiž nesprávné označení někoho považováno za formu nenávistného projevu a zcela jistě si za něj vysloužíte ban na většině hlavních platforem sociálních médií.

Ian Miles