Komik Chris Rock zřejmě nastaví druhou tvář poté, co mu Will Smith v neděli v nejpikantnějším okamžiku v 94leté historii předávání Oscarů uštědřil facku. (Foto: Twitter)

Sedmapadesátiletý Rock podle losangeleské policie odmítl podat policejní oznámení.

‚Vyšetřovací složky losangeleské policie jsou si vědomy incidentu mezi dvěma osobami během programu předávání Oscarů,‘ uvedla losangeleská policie v tiskovém prohlášení po skončení nedělní show.

„Incident zahrnoval facku jedné osoby druhé. Dotyčný odmítl podat policejní zprávu. Pokud si zúčastněná strana bude přát podat policejní zprávu později, policie bude k dispozici pro vyplnění vyšetřovací zprávy.“

Třiapadesátiletý Smith by stále mohl čelit obvinění z přestupku za ublížení na zdraví, pokud by si to Rock rozmyslel.

K facce došlo poté, co Rock zavtipkoval o účesu 50leté Jady Pinkett Smithové, která trpí alopecií. Scéna, která byla živě přenášena do celého světa, ohromila jak publikum v Dolby Theatre v Los Angeles, tak televizní diváky.

Poté, co Smith vyšel na pódium a dal Rockovi otevřenou pravou rukou facku, Rock se zapotácel a vykřikl: „Páni, Will Smith ze mě právě vymlátil duši.“

Smith, viditelně dojatý, se vrátil na své místo v publiku a vykřikl: „Drž jméno mé ženy dál od svých zasraných úst.“

Výměna názorů byla ve většině USA ztlumena, ale v některých mezinárodních televizích byla odvysílána v plném znění.

V narážce na sestřih Pinkett Smithové Rock řekl: „Jado, nemůžu se dočkat GI Jane 2“, což herečku přimělo vyvalit oči. Pinkett Smith se potýká s vypadáváním vlasů od chvíle, kdy v roce 2018 odhalila svou diagnózu alopecie.

Poté, co Rock dostal facku, vypadal šokovaně a rozrušeně, když se snažil pokračovat v uvádění kategorie nejlepší dokumentární film.

Zdroj: dailymail.co.uk