Manželka Clarence Thomase řekla Marku Meadowsovi, že „Bidenova zločinecká rodina“ a „spolupachatelé volebních podvodů“ budou „žít v bárkách u GITMO a čelit vojenským tribunálům za pobuřování“, ukazují texty. (Foto: Wikimedia)

Manželka soudce Nejvyššího soudu Clarence Thomase v nově objevených textových zprávách s bývalým personálním šéfem Bílého domu Markem Meadowsem vypustila do světa konspiraci, že členové „Bidenovy zločinecké rodiny“ a „spolupachatelé volebních podvodů“ jsou posíláni na bárky u Guantánama, aby čelili vojenskému soudu za pobuřování.

Virginia „Ginni“ Thomasová, dlouholetá konzervativní aktivistka, si s Meadowsem psala ve dnech po volbách 2020, jak vyplývá ze zpráv, které 6. ledna získal vyšetřovací výbor Sněmovny reprezentantů a o nichž informovali Bob Woodward z Washington Post a Robert Costa ze CBS News.

„Bidenova zločinecká rodina & spolukonspirátoři podvodů s hlasovacími lístky (volení úředníci, byrokraté, cenzoři na sociálních sítích, reportéři falešného mediálního proudu atd. jsou právě teď & v příštích dnech zatýkáni & zadržováni za podvody s hlasovacími lístky a budou žít v bárkách u GITMO, aby čelili vojenským tribunálům za pobuřování,“ napsal Thomas ve zprávě 5. listopadu 2020, dva dny po prezidentských volbách, podle Postu.

Stoupenci hnutí QAnon šířili tyto a podobné teorie po celý konec roku 2020 a začátek roku 2021 a na internetu tvrdili, že úředníci včetně Hillary Clintonové a poslance Adama Schiffa byli shromážděni při hromadném zatýkání, posláni na Guantánamo a popraveni za velezradu.

O tom, že by Bidenův spojenec, volený úředník, byrokrat nebo novinář byl poslán na Guantánamo nebo postaven před soud za pobuřování v souvislosti s volbami v roce 2020 nejsou žádné důkazy.

Thomas zastával teorie příbuzné QAnon v mnoha z téměř 30 textů, o nichž informoval Post.

První zpráva, kterou Thomas poslal Meadowsovi, odkazovala na mezitím odstraněné video na YouTube od Steva Pieczenika, který již dříve zastával nepodloženou teorii, že střelba na základní škole Sandy Hook v roce 2012 byla operací pod „falešnou vlajkou“, která měla vyvolat podporu pro omezení zbraní.

V další zprávě, o níž informoval deník Post, se Thomas odvolával na populární teorii QAnon, podle níž Trump záměrně „opatřil vodoznakem“ poštovní hlasovací lístky, aby zjistil potenciální volební podvody.

„Volební lístky s vodoznakem ve více než 12 státech byly součástí obrovské operace Trumpa a armády s bílými klobouky ve 12 klíčových státech,“ řekla.

Stranická kontrola výsledků voleb 2020 v arizonském okrese Maricopa, kterou zadal Senát státu a provedla dnes již neexistující firma Cyber Ninjas, hledala takové značky, ale neodhalila žádné důkazy o tom, že by hlasovací lístky byly opatřeny vodoznakem.

V dalších textech Thomas vyzýval Meadowse, aby volby nepřiznal, soukromě pranýřoval republikány v Kongresu, shromáždil se za kontroverzním právníkem Sidneym Powellem a Meadowsovi vzkázal, aby „vypustil Krakena a zachránil nás před levicí, která strhává Ameriku ke dnu“.

V únorovém článku deníku New York Times se objevila zpráva, že Thomas se podílel na plánování shromáždění 6. ledna, včetně toho, že hrál „sjednocující“ roli mezi různými organizátory shromáždění.

V rozhovoru pro Washington Free Beacon Thomasová své spojení s organizátory shromáždění 6. ledna bagatelizovala a uvedla, že shromáždění Zachraňme Ameriku opustila před Trumpovým projevem kvůli chladnému počasí. Z textů však vyplývá její hluboký zájem o snahu zvrátit volby v roce 2020.

Zdroj: businessinsider.com