Skupina afghánských a syrských migrantů vyzbrojených mačetami zaútočila na diskotéku v malé německé vesnici poté, co dva členy skupiny vyhazovač před tím nevpustil na diskotéku. (Foto: Youtube)

K útoku došlo v sobotu večer kolem 22 hodin v Trebbině – vesnici s méně než 10 000 obyvatel, ve východoněmeckém státě Brandenburg. Poté, co dvěma z migrantům byli odmítnut vstup na diskotéku, se skupina deseti mužů vrátila s mačetami, zaútočila na vyhazovače a pokusila se proniknout na diskotéka.

Podle vyhazovače, který pracoval u předních dveří, se ho migranti pokusili pořezat svými mačetami na krku. Naštěstí se mu podařilo odrazit útok a uniknout za dveře. Migranti se pak snažili vylomit dveře, zatímco tři vyhazovači je vší silou udrželi zavřené .

Zatímco se migranti pokoušeli otevřít dveře, do oka 25letého hosta vlétla tříska střepina, který kvůli zranění musel později být ošetřen na pohotovosti.

„Odrazil jsem úder předloktím a odstrčil útočníka zpět. Padl na druhého, který také vytáhl mačetu. Využili jsme pár vteřin překvapení k ústupu a zavření dveří. Pak útočníci začali rozbíjet dveře. Zjevně se chystali pomstít. Jinak by si nepřinesli zbraně,“ uvedl vyhazovač Tom pro Bild.

Frank Seifert, majitel diskotéky, řekl, že dvěma z migrantů byl „před dvěma týdny zakázán vstup, protože přelezli přes plot. Nemáme nic proti žadatelům o azyl, ale kdokoli se nechová podle pravidel, nemůže žádat o azyl. “

V roce 2017 byla podobná diskotéka v Sasku nucena zakázat vstup žadatelům o azyl poté, co migranti násilně napadli jeden druhého, ukradli tašky a peněženky a sexuálně obtěžované dívky, uvedl Freiepresse.

Případ připomíná útok na klub "Le Frosch" ve Frankfurtu (Odra) z minulého roku. Tam skupina migrantů s noži a hůlkami zaútočila na klub poté, co byla odmítnuta u dveří. Po útoku na klub bylo zadrženo pět podezřelých. Vyhoštění bylo zahájeno u sedmi mladých mužů.

Zdroj:  voiceofeurope.com, pz.cz