Bývalý český premiér Petr Nečas v rozhovoru prohlásil, že v České republice o vysokých politicích rozhodují policisté se státními zástupci. České novináře prý považuje za neschopné pitomce. V kauze zastaveného vyšetřování Andreje Babiše se za premiéra postavil. Je nutné utnout zvůli státních zástupců, řekl.

„Kdykoli si usmyslí nějaký policista a s ním spřízněný státní zástupce, že někoho takzvaně „udělají“, tak ho prostě udělají. Když si to troufli na předsedu vlády, tak si to můžou dovolit na kohokoli. Veřejnost by neměla věřit těm skazkám o neúplatných, skvělých, úžasných státních zástupcích, za které dokonce demonstrují statisíce lidí – musím říct v tomto případě naivně,“ okomentoval bývalý premiér Nečas průběh své kauzy, která ho připravila o premiérské křeslo.

Podle politika ODS se státní zastupitelství chovají jako další politická síla ve státě a ovlivňují to, jakým způsobem bude probíhat politická linie.

„Některé složky státního zastupitelství, někteří konkrétní představitelé, řekl bych obě dvě vrchní státní zastupitelství, se tady v podstatě staly politickou veličinou. Oni do značné míry rozhodují o tom, kdo v této zemi bude vládnout, oni svým způsobem rozhodují o tom, jaká bude prováděna politika. Je to svého druhu politická síla v této zemi,“ myslí si.

Občané by údajně neměli věřit narativu o poctivých státních zástupcích bojujících se zlem na politické scéně.

„Podle mého názoru by veřejnost neměla lacině nabíhat na to, že je tady boj poctivých a slušných státních zástupců s nepoctivou částí třeba politické scény. Je to podstatně složitější,“ dodal k problému konání státních zástupců Nečas.

Během rozhovoru rovněž zmínil, že se nechystá vrátit do politiky, jelikož by to vedlo k opětovnému propírání jeho osobního života. Chová se prý jako řadový člen ODS, jenž nemá žádné další politické ambice.

Bývalý předseda ODS také zaútočil na české novináře, které označil za pitomce, až na „čest čestné výjimky“.

„Jeden z mála luxusu pozice, který mám posledních šest let, to znamená řadového občana, který si opravdu užívám, je, že můžu říkat, co si opravdu myslím o českých novinářích. Můžu konečně svobodně říkat, že drtivou většinu z nich považuji za namistrované a nepříliš inteligentní pitomce,“ prohlásil Petr Nečas.

Bývalý premiér se také v rozhovoru zastal současného premiéra Andreje Babiše. Je, podle jeho názoru, správné, že Babiš neodstoupil poté, co byl obviněn, neboť je potřeba zastavit zvůli státních zástupců.

„Já si myslím, že premiér Babiš postupuje správně, když neodstoupil po obvinění. (…) Já si nemyslím, že on tak postupuje proto, že on v tom vidí blaho pro Českou republiku a pro českou politickou kulturu. Primárně to dělá bezpochyby kvůli sobě. Ve svém důsledku je to správně, protože je potřeba přetnout právě to, že státní zástupci rozhodují o tom, kdo bude předsedou vlády. U mě rozhodli, že nebudu,“ myslí si Nečas.

Zdroj:  xtv.cz