Světová říše budovaná Světovým ekonomickým fórem (World Economic Forum, WEF) potlačující jednotlivé státy, převzala to nejhorší ze světových diktatur a výsledkem je Frankensteinovo „woke“ monstrum. Od Aztéků si přivlastnila zálibu v lidských obětech, které měly odvrátit špatné počasí, od čínských komunistů lásku k totální kontrole a likvidaci tradiční kultury, od italských fašistů partnerství s korporátními monopolisty utlačující společnost, a od německých nacistů víru v „nadřazenou rasu“ – především celebrity, bankéře, kumpány kapitalisty a potentáty, kteří se scházejí v Davosu i jinde, aby tleskali svým vlastním úspěchům a dále realizovali svůj „hlavní plán“, které Světové ekonomické fórum (WEF) dobrosrdečně označuje jako „Velký reset“ (The Great Reset).

Jak sám Klaus Schwab nedávno prohlásil před plejádou svých vznešených hostů, WEF hodlá „ovládnout budoucnost„, a kdo pro to bude vhodnější, než ti, kdo považují zbytek obyvatel planety za pouhé sluhy a nevolníky?

Bylo by hezké si myslet, že totalitní monstra 20. století posloužila lidstvu jako dostatečné varování, aby se už nikdy nerozvážně nevydalo po krvavé cestě autoritářství. Bohužel se zdá, že poučení ze století globálních válek, genocid, výbojů a revolucí bylo rozmetáno jako chmýří odkvetlé pampelišky, aby zlo mohlo znovu zakořenit a růst. Samo WEF se samozřejmě nepovažuje za něco podobného Stalinovi, Hitlerovi, Mussolinimu, Pol Potovi nebo Mao Ce-tungovi. WEF v sobě stejně jako John Kerry vidí „vybranou skupinu lidí„, která zachrání planetu pro všechny ostatní. Viděli se snad totalitáři minulého století jinak? Jak by se možná zeptal Albert Camus: „Kdy neposloužilo blaho lidstva tyranům jako alibi?“

Když se nejbohatší a nejmocnější lidé planety sejdou pod ochranou silných bezpečnostních opatření, které zajistí jak jejich bezpečnost, tak vyloučení všech ostatních, vybaví se mi varování z knihy Adama Smithe Bohatství národů: „I když se lidé ze stejného oboru zřídka setkávají, a to i za účelem pobavení a rozptýlení, tak jejich rozhovory vždy nakonec skončí nějakým spiknutím proti veřejnosti nebo nějakou lstí, jak zvýšit ceny.“

Ve světle dnešní šílené snahy nahradit energii z uhlovodíků nedostatečnými „zelenými“ alternativami, v důsledku čehož se zvyšují ceny komodit a zboží po celém světě a rychle rostoucí životní náklady dusí všechny, kromě těch nejbohatších, nebyla Smithova slova nikdy aktuálnější. Jak bez obalu vysvětluje John Kerry, jediným způsobem, jak bojovat i s tou nejnepatrnější změnou klimatu, jsou „peníze, peníze, peníze, peníze, peníze, peníze, peníze.“ Je fascinující pozorovat, jak sebestředná plutokratická „elita“ odkrývá své karty. Pokud každé opakování slova „peníze“ výše představuje sto bilionů dolarů, tak možná John Kerry dokonce i říká pravdu.

Když začnou obhájci klubu Klause Schwaba s vymytými mozky křičet, že humanitární motivace Světového ekonomického fóra nemají nic společného s vyděláváním peněz, tak se zamyslete nad šíleností takového tvrzení. Závratně bohatí lidé mají ekonomickou motivaci skrývat svůj majetek pod fasádou filantropie, aby se vyhnuli zkoumání a zároveň tento majetek ještě zvětšili. Za každou pídí agendy Build Back Better (Budovat znovu lépe) „Velkého resetu“ globální ekonomiky prosazovaného WEF, se skrývá nějaký korporátní titán, bankovní gigant, politik toužící po moci, byrokratický náčelník nebo starý aristokrat, který vydělává peníze a získává vliv na základě mnoha tajných transakcí, jež jsou základem celé této filantropické maškarády.

Slogan „láska k lidstvu“ (Love of Humanity) se hodí leda tak pro samolepky, které si WEF může nalepit na nárazníky svých elektromobilů – skutečnou hybnou silou nejmocnějších lidí je totiž pořád jejich „chamtivost“. Jsou závislí na otrocké práci Afričanů při těžbě „zelených“ nerostných surovin a na otrocké práci Číňanů při výrobě „zelených“ technologií a přitom označují jako hnusného xenofoba a rasistu každého, kdo bojuje proti jejich politice otevřených hranic, která zaplavuje západní země nekonečnou zásobou levné pracovní síly. Asi nás nepřekvapí, že ti, kdo jsou nejvíce zodpovědní za podkopávání celých zaměstnaneckých odvětví doma, se zároveň podílejí na otroctví v zahraničí, a jsou to ti samí, kteří poučují svět o rasismu, spravedlivých mzdách a lidských právech.

Stejně jako všechny podvody, při nichž bohatí a mocní okradli chudé a bezmocné, se i „altruismus“ WEF jeví jako mafiánský. Jejich agenti klepou na dveře podniků po celém Západě s jednoduchou nabídkou: Možná jste o tom neslyšeli, ale je tu spousta špatných živlů, které vám chtějí uškodit. Dobrá zpráva je, že vám můžeme nabídnout ochranu už za padesát procent vašeho zisku.

Majitelé podniků, kteří v minulosti neměli problémy zisku dosahovat, zprvu odmítají.

Asi to nechápete, vysvětlují jim jejich noví „přátelé“, bez nás by se mohlo stát, že by skupiny na ochranu občanských práv bojkotovaly vaše výrobky jako rasistické a transfobní, investiční skupiny by znehodnotily vaše akcie kvůli tomu, že jste se nezavázali k dodržování zásad ESG, a banky by vám odmítly nabídnout budoucí půjčky kvůli vaší podpoře „nenávisti“ a „dezinformací“. Všichni naši zpravodajové možná budou muset psát negativní články o vaší firmě. Byla by škoda, kdyby takový šikovný malý podnik trpěl, když jsme tu my, abychom mu pomohli.

A jak by se taková pomoc dala získat?

Je to jednoduché. Stačí dělat to, co říká WEF Klause Schwaba, obchodovat s našimi schválenými bankami a dodavateli, vyjádřit podporu našim deklarovaným cílům a kauzám a my se postaráme o zbytek. A pak na naši výplatní listinu dostaneme i politiky, aby vám veřejně poděkovali za záchranu světa!

Metoda cukru a biče. Létají si v soukromých tryskáčích a nemyslí na to, kolik ve skutečnosti vlastní honosných sídel, ale v podstatě je kabala Světového ekonomického fóra jen největší bandou zločinců, jakou kdy organizovaný zločin dokázal shromáždit v jedné místnosti. WEF režíruje nejúčinnější plány, jaké kdy byly vymyšleny, aby donutilo dříve svobodné země tancovat, jak píská. Je to Cosa nostra (Naše věc) nově transformovaná do „Klausovy věci„. Ve spravedlivějších dobách by všichni účastníci setkání WEF byli zatčeni za spiknutí za účelem vydírání a podvodu. Dnes však nejvýznamnější lídři, prezidenti, premiéři, zákonodárci, a dokonce i generálové vášnivě hájí jejich zájmy, neboť „páni naší budoucnosti“ investovali obrovské finanční prostředky do voleb nejvýznamnějších lídrů Západu.

Generální tajemník OSN António Guterres na zasedání WEF přítomným posluchačům sdělil, že světová ekonomika je v obrovském nebezpečí, aniž by zdůraznil, že většinu škod způsobila politika lockdownů kvůli COVIDu-19 a pokusy využít pandemii pro realizaci „Velkého resetu“ – pro přechod Západu od energie z uhlovodíků k „zeleným“ energiím. Místo toho, aby šéf OSN využil tuto globální platformu jako příležitost k tomu, aby se kál a celému světu řekl „mea culpa“ (moje vina), věnoval se dvěma jiným bodům: (1) měla by existovat právní „odpovědnost“ pro platformy sociálních médií, které propagují „lživé informace“, a (2) politici by měli vnutit nepopulární plány svým spoluobčanům pro jejich vlastní dobro.

Šéf této globalisty preferované mezinárodní organizace v podstatě požadoval, aby vedoucí představitelé jednotlivých zemí záměrně nerespektovali vůli svého lidu a zavedli systém kriminalizace svobody projevu, takže nesouhlas zázračně zmizí podobně jako protestující v „převýchovném“ táboře. Jsou to tytéž „elity“ WEF, které pak mají tu drzost se otočit na obrtlíku a kázat nám o „demokracii“ a „západních hodnotách“.

Kolumbijský prezident Gustavo Francisco Petro Urrego samozřejmě neměl problém říci nahlas tu nevyřčenou část celé této agendy. Sedíce hned vedle „zeleného“ šampiona Ala Gora prohlásil, že pokud chce lidstvo přežít, tak musí „svrhnout kapitalismus“. Nezdálo se, že by s ním člen správní rady WEF Al Gore nesouhlasil, lze tedy říci, že davoské fórum nachází více zalíbení v „elitou“ řízené verzi komunismu (existuje vůbec nějaký jiný druh?) než v systému volného trhu, v němž se může dobře dařit i obyčejným lidem.

Pokud se vám zdá, že je to naprostý opak těžce vybojovaných západních svobod, které upřednostňují ochranu práv a svobod jednotlivce před nevybíravými zásahy státu, je to proto, že Světové ekonomické fórum postavilo na hlavu neocenitelné dědictví osvícenství Západu. U příležitosti svého setkání WEF zveřejnilo zprávu, v níž mezi nejvýznamnějšími globálními „riziky“ uvádí „mylné informace a dezinformace“. Členové WEF veřejně předpovídají, že ve Spojených státech budou brzy platit zákony o „nenávistných projevech“ – což by bylo v přímém rozporu s Prvním dodatkem americké ústavy, který chrání svobodu projevu. V nekonečném boji s neustále se měnícím klimatem sílí volání po sledování a prosazování individuálních „uhlíkových limitů“. Stejní autoritáři prosazují digitální vakcinační pasy, trasování kontaktů, povinné používání experimentálních „vakcín“ a všudypřítomné testování. A v návaznosti na rozhodnutí WEF, že obyvatelé Západu by měli začít více konzumovat hmyz, Evropská unie nyní povolila přidávat do některých potravin prášek z rozemletých cvrčků domácích. Cenzura, hromadné šmírování a konzumace hmyzu – vítejte v budoucnosti podle WEF.

Žádný z rozsáhlých programů WEF na přetvoření světa podle zájmů jeho členů nezní jako něco, co by svobodní obyvatelé Západu mohli dobrovolně přijmout. To je jistě důvod, proč tolik řečníků na zasedáních WEF vyzývá k násilnému prosazení těchto politických plánů bez ohledu na podporu veřejnosti. Možná i proto Komunistická strana Číny nedávno ocenila letošního „ducha Davosu“. Komunisté poznají komunismus, když ho vidí, a globalistická oligarchie „elit“ Klause Schwaba se Číně evidentně líbí.

Zdroj: gatestoneinstitute.org