Podle několika e-mailů citovaných v žalobě podané proti bance americkými Panenskými ostrovy se bývalá manažerka banky JPMorgan Jes Staleyová v červenci 2010 bavila s Jeffreym Epsteinem o princeznách od Disneyho, píše agentura Bloomberg. (Foto: Flickr)

„To byla zábava,“ napsal údajně Staley Epsteinovi. „Pozdravujte Sněhurku.“

Na to Epstein odpověděl: „Jakou postavu bys chtěl příště?“ Staley odpověděl: „Nevím.

„Kráska a zvíře.“

Epstein také Staleymu poslal e-mailem fotografie mladých žen ve svůdných pózách, pokračuje spis.

Podle středečního soudního podání úřadující generální prokurátorky amerických Panenských ostrovů Carol Thomas-Jacobsové se výměna týkala mladých žen a dívek, které Epstein obstaral.

Staley podle podání „navštěvoval Epsteinovy nemovitosti na Panenských ostrovech i jinde“ a „vyměňoval si s Epsteinem stovky zpráv z jeho e-mailového účtu JPMorgan před zraky JPMorgan, včetně některých s fotografiemi mladých žen, diskutoval o poskytování služeb Epsteinovi během jeho cest v termínech, které úzce korespondovaly s Epsteinovými platbami stejným mladým ženám z jeho účtů JPMorgan, a diskutoval o mladých ženách nebo dívkách, které Epstein obstaral, přičemž používal jména Disneyho princezen“.

Staley, který není žalovaným v tomto případu ani v samostatné žalobě Epsteinových obětí proti JPMorgan, důsledně popírá, že by věděl o Epsteinově sexuálním zneužívání, zatímco banka navrhla zamítnutí obou žalob – tvrdí, že obvinění proti Staleymu nejsou podložená.

Epstein a Staley si během několika let vyměnili více než 1 200 e-mailů, jejich obsah však až dosud nebyl nikdy zveřejněn. Staley – který o dva roky později opustil JPMorgan a stal se generálním ředitelem Barclays – z této společnosti odstoupil v roce 2021 poté, co britský Úřad pro finanční etiku vyšetřoval jeho vztah s pedofilním finančníkem.

V jiném e-mailu od Staleyho Epsteinovi z listopadu 2009, kdy byl Epstein v domácím vězení v Palm Beach na Floridě poté, co byl propuštěn na základě obvinění z navádění nezletilých k prostituci, Staley, zatímco zřejmě pobýval na Epsteinově ostrově, napsal:

„V současné době jsem ve vířivce se sklenkou bílého vína,“ a dodal: „Tohle je úžasné místo. Příště tu budeme spolu. Jsem ti hodně dlužná. A hluboce si vážím našeho přátelství. Mám jen málo tak hlubokých.“

Následující měsíc Staley napsal: „Uvědomuji si nebezpečí, že posílám tento e-mail,“ a dodal: „Ale bylo skvělé, že jsem ti dnes mohl v New Yorku dát dlouhé, upřímné, objetí.“

Zdroj: bloomberg.com