Spoluzakladatel společnosti Microsoft a miliardář Bill Gates opět reagoval na otázky týkající se jeho vztahu s finančníkem Jeffrey Epsteinem, který se dopustil sexuálního deliktu, a uvedl, že „nikdy žádný vztah nebyl“. (Foto: Flickr)

„Byl jsem s ním na večeři a to je vše,“ odpověděl Gates na otázku reportérce australské rozhlasové stanice Australia Broadcasting Corporation. Při dalším nátlaku Gates po dotazu, zda existuje spojení mezi Epsteinem a Gatesovou nadací, uvedl, že „nikdy žádný vztah nebyl“.

Reportérka Sarah Fergusonová se ho zeptala, zda svého vztahu nelituje s tím, že to bylo v rozporu s přáním jeho bývalé manželky Melindy. „Vracíte se hodně zpátky v čase. Ale ano, řeknu už po, víte, více než sté, že jsem s ním neměl chodit na večeře,“ řekl Gates v rozhovoru, který byl zveřejněn 30. ledna.

Fergusonová poznamenala, že Epstein se podílel na „sexuálním kompromitování lidí“, a zeptal se, zda ho před tím varovala jeho bývalá manželka. „Ne,“ odpověděl Gates.

Gates, jeden z nejbohatších lidí na světě, byl v roce 2021 dotázán moderátorkou Judy Woodruffovou z PBS NewsHour, zda má či nemá spojení s Epsteinem. Gates tehdy poskytl podobné odpovědi, ale uvedl, že s Epsteinem „večeřel“, zatímco v australském televizním rozhovoru řekl, že s ním „večeřel“.

„Co jste o něm věděl, když jste se s ním setkával, jak jste sám řekl, v naději, že získáte peníze?“ ptal se Epstein. Woodruff se Gatese zeptal.

„Víte, já jsem s ním večeřel. Lituji toho, že jsem to udělal,“ odpověděl. „Měl vztahy s lidmi, o kterých říkal, že budou přispívat na globální zdraví, což je můj zájem. Víte, tímto směrem nejde zdaleka tolik filantropie.“

Gates tehdy připustil, že „tato setkání byla chybou“.

„Víte, to už je dávno, takže na tom není nic nového,“ dodal Gates.

Na další Woodruffův nátlak magnát Microsoftu ujistil: „Víte, řekl jsem, že lituji toho, že jsem se zúčastnil té večeře, takže na tom není nic… absolutně nic nového.“

Melinda French Gatesová, jeho bývalá manželka, řekla v roce 2022 televizi CBS, že se jí nelíbilo, že se setkával s Jeffreym Epsteinem. „Chtěla jsem se podívat, co je ten člověk zač, a litovala jsem toho od chvíle, kdy jsem vstoupila do dveří,“ řekla tehdy. „Byl odporný. Byl ztělesněním zla. Měla jsem z toho potom noční můry. Láme mi to srdce kvůli těm mladým ženám.“

Před odvysíláním rozhovoru pro CBS Bill Gates sdělil zpravodajským agenturám, že jeho setkání s Epsteinem „bylo chybou, které hluboce lituji“, a bylo „zásadní chybou v úsudku“.

V květnu Gates řekl londýnskému listu The Times, že tyto večeře byly součástí snahy o získání finančních prostředků, ale „nevedly k tomu, co tvrdil, a já jsem je přerušil“. Dodal: „V té době jsem si neuvědomil, že tím, že se tato setkání uskuteční, bude vnímáno, že mu to dodává důvěryhodnost. Člověk si skoro říká: ‚Takové chování odpouštím‘ nebo něco podobného.“

Zdroj: theepochtimes.com