Během vystoupení v Bílém domě s bývalým prezidentem Billem Clintonem se současný úřadující prezident pochlubil, že více než polovina žen v jeho administrativě jsou… ženy. (Foto: Twitter)

Byla to další komedie plná lapsů od dnes již osmdesátiletého Bidena, který nejprve přivítal Clintonovou v „Kongresu Spojených států“, přestože je v Bílém domě:

„Jsem tak šťastný, že mohu přivítat svého prezidenta [Billa Clintona] zpět v Kongresu Spojených států – zpět v Kapitolu Spojených států, a on mi slíbil, že zítra budu moci usednout za svůj stůl.“

Biden pak vypustil další perlu, která se zapíše do historie velkých prezidentských citátů:

„Před čtyřmi a sedmi lety.“
„Den, který se zapíše do historie.“
„Neptejte se, co pro vás může udělat vaše země.“
„Více než polovina žen v mé administrativě jsou ženy.“

Výrok je kupodivu zcela na místě:

Biden mluvil o ženách v souvislosti s 30. výročím zákona o rodinné zdravotní dovolené, který Clinton podepsal v roce 1993.

Situace se stala trapnou, když Biden začal mluvit o sexuálních útocích na ženy:

Joe Biden mluví o tom, že je třeba dát ženám, které potřebují najít bezpečí před sexuálním napadením, dovolenou, přičemž Bill Clinton sedí hned za ním s neuvěřitelně trapným výrazem ve tváři.

Předtím Kamala Harrisová pronesla další ze svých projevů ve stylu učitelky v mateřské škole, v němž vychvalovala, jak moc Clinton pomohl ženám k pokroku:

Kamala říká, že je pro ni „velkou ctí“ přivítat v Bílém domě Billa Clintona, sexuálního predátora, kterého ze znásilnění a sexuálních útoků obvinil bezpočet žen a o kterém obvinění Epsteinovi v soudních dokumentech tvrdí, že ho viděli na jeho ostrově.

* * *

Zdroj: zerohedge.com