Bývalý úřadující generální prokurátor Matt Whitaker sdílí své myšlenky o právních důsledcích schválení razie FBI ze strany generálního prokurátora Merricka Garlanda. (Foto: Flickr)

Spolupracovník MSNBC a historik Michael Beschloss zveřejnil ve čtvrtek večer na Twitteru výčet historických osobností, které byly popraveny za sdílení amerických jaderných tajemství s cizími vládami, a bývalý šéf CIA sdílel tento příspěvek s vlastním schvalujícím tweetem.

Konzervativní komentátor Jerry Dunleavy obvinil Beschlosse, že „navrhuje, aby byl Trump popraven“, vzhledem k tomu, že byl zveřejněn těsně po článku deníku Washington Post, v němž se spekuluje o tom, že FBI provedla razii v Trumpově sídle Mar-a-Lago, aby našla chybějící jaderné dokumenty.

Exkluzivní článek deníku Washington Post ze čtvrtečního odpoledne se snažil nabídnout více podrobností o tom, co FBI v pondělí v Mar-a-Lago hledala, protože generální prokurátor Merrick Garland o tom ve svém projevu k národu mlčel.

Zpráva citovala zdroje hovořící „pod podmínkou anonymity“, které tvrdily: „Podle lidí obeznámených s vyšetřováním byly mezi předměty, které agenti FBI hledali při pondělní prohlídce floridské rezidence bývalého prezidenta Donalda Trumpa, i tajné dokumenty týkající se jaderných zbraní.“

Bývalý ředitel CIA a spolupracovník MSNBC navrhují popravu bývalého prezidenta Donalda Trumpa poté, co Washington Post tvrdí, že FBI při razii hledala „jaderné“ dokumenty.

Toto tvrzení vyvolalo šokové vlny v sociálních médiích a stalo se hlavním trendem na Twitteru.

Několik hodin po tomto tvrzení v exkluzivní zprávě Beschloss uvedl některé historické souvislosti, co se stane s těmi, kteří nezákonně zadržují a předávají jaderné informace subjektům mimo USA. Na Twitteru zveřejnil obrázek sovětských špionů Julia a Ethel Rosenburgových a napsal: „Rosenbergovi byli odsouzeni za předání amerických jaderných tajemství Moskvě a v červnu 1953 byli popraveni.“

Tento tweet upoutal pozornost bývalého ředitele Národní bezpečnostní agentury i CIA Michaela Haydena. Hayden, který je rovněž čtyřhvězdičkovým generálem letectva ve výslužbě a jehož působení ve zpravodajských službách proběhlo za bývalých prezidentů Baracka Obamy, George W. Bushe a Billa Clintona, se k Beschlossovu příspěvku vyjádřil.

„To zní asi tak,“ napsal bývalý šéf CIA na Twitteru.

Dunleavy napsal: „NBD [nic velkého], jen bývalý ředitel NSA a CIA (který byl také mezi desítkami bývalých úředníků tajné služby, kteří podepsali nechvalně proslulý dopis Hunteru Bidenovi o notebooku z října 2020) tady naznačuje, že by měl být Trump popraven.“

„Dopis o laptopu Hunter Biden“ byl dokument podepsaný „více než 50 bývalými pracovníky amerických zpravodajských služeb“, který tvrdil, že laptop údajně obsahující špinavá tajemství o soukromém životě a obchodních transakcích syna tehdejšího prezidentského kandidáta Joea Bidena, je ruská „dezinformace“.

Ačkoli se mezitím potvrdilo, že laptop a jeho obsah týkající se Huntera Bidena jsou skutečné.

Zdroj: foxnews.com