Data získaná z opuštěného notebooku Huntera Bidena ukázala, že prezidentův syn údajně v letech 2014 až 2018 hojně používal aplikace pro vypalování telefonů a aplikaci pro obnovu dat k získání dat z iPhonů, které vlastnila Hallie Bidenová, vdova po jeho zesnulém bratrovi Beauovi. (Foto: Youtube)

Objev učinil Konstantinos „Gus“ Dimitrelos, vysloužilý agent americké tajné služby a současný výkonný ředitel americké firmy Cyber Forensics, poté, co prozkoumal kopii pevného disku notebooku, kterou poskytl Washington Examiner.

Podle jeho zprávy byl jedním z klíčových zjištění soubor CSV, vytvořený 21. ledna 2019, obsahující záznamy o transakcích Huntera Bidena v obchodě s aplikacemi Apple.

„Soubor obsahoval více než 2 000 nákupů Roberta Huntera Bidena a desítky nákupů aplikací pro vypalovací telefony, které slouží k vygenerování alternativních telefonních čísel schopných volat a posílat textové zprávy z primárního mobilního zařízení, jako je iPhone nebo iPad,“ uvádí se ve zprávě.

Dimitrelos ve své zprávě uvedl podrobnosti o 39 nákupních transakcích, jejich faktury pocházejí z let 2014 až 2018 a ukazují, že Hunter Biden provedl několik nákupů pomocí tří aplikací pro vypalovací telefony – Phone, TextPlus a WePhone. Prezidentův syn nakupoval položky včetně „Neomezeného volání do Mexika“, „Neomezeného volání do USA a Kanady“ a „Druhého telefonního čísla ročně“.

Není známo, proč Hunter Biden potřeboval tyto aplikace, které nabízejí větší ochranu soukromí. A není ani jasné, zda a v jakém rozsahu tato různá telefonní čísla používal k zahraničním obchodním jednáním.

Hunter Biden, který je v současné době federálně vyšetřován kvůli daňovým aférám, byl pod drobnohledem kvůli svým zahraničním obchodům v zemích včetně Ukrajiny, Ruska a Číny, zejména v době, kdy byl Joe Biden viceprezidentem za Obamovy vlády.

„Kromě nákupu aplikací pro vypalování telefonů existují na pevném disku MacBooku Pro důkazy, že Phone byl použit k nahrávání hovoru a uložení zvukového souboru s názvem Recording.mp3,“ uvádí se ve zprávě. Zvukový soubor, který trval 8 minut a 16 sekund, zahrnoval rozhovor mezi Hunterem Bidenem a ženou, které říkal Hallie.

Hunter Biden si 6. května 2017 zakoupil software Dr.Fone, který svým uživatelům umožňuje obnovit smazaná data a zálohovat data v mobilních telefonech a také přenášet některé soubory, jako jsou fotografie a kontakty, mezi telefony a počítači. Podle zprávy byl software nainstalován na opuštěném notebooku Huntera Bidena.

Hunter Biden „ručně připojil iPhony patřící Hallie“, uvádí se ve zprávě, a „extrahoval“ informace včetně zpráv, protokolů hovorů, fotografií, poznámek a více než 120 hlasových zpráv.

V roce 2017 začal Hunter Biden chodit s Hallie Bidenovou, dva roky poté, co Beau Biden zemřel na rakovinu mozku. Oba se nakonec rozešli a prezidentův syn se v roce 2019 znovu oženil.

Dimitrelos svou zprávu zakončil ověřením pravosti notebooku.

„Na základě mé analýzy a drtivé většiny dat se potvrdilo, že MacBook Pro Huntera Bidena nebyl hacknut a data obsažená na pevném disku jsou autentická,“ napsal. „Na základě údajů, které jsem zkoumal, nedošlo k žádné manipulaci s fotografiemi, e-maily, dokumenty ani jinými uživatelskými aktivitami.“

V říjnu 2020 přinesl deník The New York Post zprávu o notebooku Huntera Bidena. Deníky Washington Post a New York Times ověřily pravost notebooku až v březnu 2022.

Deník Epoch Times se obrátil na právníka Huntera Bidena Chrise Clarka s žádostí o komentář.

Nedávno poslal republikán James Comer (R-Ky.), vedoucí člen sněmovního výboru pro dohled a reformu, dopisy ministryni financí Janet Yellenové a 13 bankám, v nichž mimo jiné požadoval finanční záznamy a dokumenty v souvislosti s Hunterem Bidenem, jeho strýcem Jamesem Bidenem a obchodními partnery Ericem Schwerinem a Devonem Archerem.

„Prošetřujeme domácí a mezinárodní obchodní transakce syna prezidenta Bidena, Huntera Bidena, a dalších Bidenových spolupracovníků a rodinných příslušníků, abychom zjistili, zda tyto aktivity neohrožují národní bezpečnost USA a schopnost prezidenta Bidena nestranně vést,“ napsal Comer v dopisech.

Comer v dopisech citoval zprávu CBS News, že více než 150 finančních transakcí spojených s Hunterem Bidenem nebo Jamesem Bidenem „bylo americkými bankami označeno“ jako znepokojivé.

„Samotný počet označených transakcí v tomto případě je velmi neobvyklý a může svědčit o závažné trestné činnosti nebo ohrožení národní bezpečnosti,“ uvedl Comer v dopise (pdf) adresovaném Yellenové.

Mezi 13 bankami jsou Morgan Stanley, Citi Bank a Bank of America – a také státní Bank of China (pdf).

Comer chtěl, aby Yellenová a banky předložily dokumenty a informace do 8. června.

Dokumenty, které Comer požaduje, by mohly položit základy pro případné vyšetřování ze strany republikánů ve Sněmovně reprezentantů, pokud by po polovině voleb získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů.

Zdroj: theepochtimes.com