O obchodních praktikách Elona Muska ve společnosti Tesla za posledních deset let si můžete říkat, co chcete, ale zdá se, že jeho názor na makroekonomiku je v dnešní době zcela na místě. (Foto: Flickr)

Podle nové zprávy deníku New York Post Musk minulý týden na Twitteru uvedl, že si myslí, že by bylo „prospěšné“, kdyby se Spojené státy dostaly do recese, protože „k některým bankrotům musí dojít“.

Nejsme si jisti, zda by si Musk myslel totéž ještě před pár lety, kdy byla Tesla údajně na pokraji bankrotu, ale ty časy jsou pryč.

Při diskusi o ekonomice na sociálních sítích Musk řekl, že ji čeká „drsné probuzení“ a že práce z domova „udělala z Američanů lenochy“.

Na dotaz, zda si myslí, že se blíží recese, odpověděl jednomu uživateli Twitteru: „Ano, ale ve skutečnosti je to dobře. Na hlupáky prší peníze už příliš dlouho.“

„K některým bankrotům musí dojít. Také všechny ty Covidovy věci typu zůstaň doma lidem namluvily, že vlastně nemusíte tvrdě pracovat,“ pokračoval.

Řekl, že si myslí, že recese bude trvat 12 až 18 měsíců, a v duchu Miltona Friedmana řekl: „Společnosti, které mají ze své podstaty záporné peněžní toky (tj. ničí hodnotu), musí zemřít, aby přestaly spotřebovávat zdroje.“

Můžete to nazvat ironií, že Muskova společnost by byla před několika lety v recesi pravděpodobně zlikvidována, ale prozatím se zdá, že zakladatel Tesly má o ekonomice mnohem větší přehled než ti ve vládě a ve Fedu.

Tímto tempem, mezi obhajobou svobody slova a pochopením toho, jak má fungovat volný trh, by Musk mohl rovnou udělat další krok a prostě kandidovat na prezidenta…

Zdroj: nypost.com