Aktualizace: Internetový slídil „Truth Ninja“ vydedukoval, že Hunter přece jen udělal feťáckou chybu, protože „nájemné“ ve výši 49 910 dolarů odpovídá částce, kterou platil ve „Švédském domě“, kancelářských prostorách, které sloužily k jeho podnikání. (Foto: Youtube)

* * *

Čtvrteční tweet Mirandy Devineové z NY Post obsahující prověrku Huntera Bidena nutí lidi klást si otázky.

„Nyní dvaapadesátiletý muž začal po rozvodu s bývalou manželkou Kathleen Buhleovou v roce 2017 uvádět dům ve Wilmingtonu jako svou adresu – dokonce v červenci 2018 ve formuláři pro prověrku v rámci žádosti o pronájem nemovitosti nepravdivě tvrdil, že je jejím vlastníkem,“ napsal Post.

Za zmínku stojí, že se jedná o stejný dům, kde byly nalezeny utajované dokumenty.

Přesto při bližším zkoumání Hunter uvádí „měsíční nájemné“ 49 910 dolarů – tedy zhruba 550 000 dolarů za 11 měsíců, které uvedl, že v něm žil?

Vyhledávání na Zillow odhalilo, že nejdražší dům, který je v současné době k pronájmu ve Wilmingtonu ve státě Delaware, se prodává za 6 000 dolarů měsíčně.

Podle časopisu Town & Country má Bidenův dům hodnotu kolem 2 milionů dolarů.

Že by feťák Hunter omylem uvedl roční platbu nájemného svému otci za dům, v němž se nacházely tajné dokumenty? Jistě, ale proč mu jeho bohatý otec, bývalý viceprezident, vůbec účtoval nájemné, když byl Hunter údajně na mizině?

Trending Politics se ptá na tichou část nahlas; byl to Hunterův způsob, jak odvádět peníze svému otci?

Poté, co byl Hunterův rozvod v květnu 2017 dokončen, se v e-mailu jeho obchodního partnera Jamese Gilliara objevila informace o podniku s čínskou státem financovanou energetickou společností CEFC China Energy. V e-mailu se uvádělo, že Hunter a jeho partneři získají 20 % akcií nového podniku, 10 % připadne Hunterovu strýci Jamesi Bidenovi a zbylých 10 % bude „držet H pro velkého chlapa“.

Tony Bobulinski, další z Hunterových bývalých obchodních partnerů, tvrdí, že se 2. května 2017 setkal s Joem Bidenem ohledně podniku CEFC a že prezident byl osobou, která byla v Gilliarově e-mailu označena jako „velký chlap“. Kromě toho sám Gilliar potvrdil, že Joe Biden byl oním „velkým mužem“, který byl zmíněn ve zprávě nalezené v notebooku.

A jak uvádí NY Post: „Následující rok začali federální vyšetřovatelé prověřovat, zda Hunter a jeho obchodní partneři při svých obchodech v Číně a dalších zemích neporušili daňové zákony a zákony o praní špinavých peněz. V notebooku, který Hunter v roce 2019 odložil v opravně v Delaware a nikdy si ho nevyzvedl, byly nalezeny e-maily a další záznamy související s těmito obchody.“

„Doufám, že všichni dokážete to, co já, a zaplatíte za celou rodinu všechno za 30 let,“ řekl Hunter své dceři Naomi v lednu 2019. „Je to opravdu těžké. Ale nebojte se, na rozdíl od táty vás nebudu nutit, abyste mi dávali polovinu svého platu.“

Jak pokračuje list Post:

Notebook neobsahuje žádné přímé důkazy o takových převodech peněz, ale ukazuje, že Hunter měl běžně na krku výdaje na domácnost – včetně oprav domu ve Wilmingtonu.

V prosinci 2020, několik týdnů po zvolení svého otce prezidentem, Hunter Biden oznámil, že jeho „daňové záležitosti“ vyšetřují federální úřady v Delaware, a prohlásil, že je „přesvědčen, že profesionální a objektivní přezkoumání těchto záležitostí prokáže, že jsem se svými záležitostmi nakládal legálně a řádně“.

Podle posledních zpráv se vyšetřovatelé domnívají, že mají dostatek důkazů, aby mohli prvního syna obvinit z daňových trestných činů – a také z toho, že lhal o svém zneužívání drog ve federálním formuláři, aby si mohl v roce 2018 koupit zbraň.

Byl tedy „měsíční“ nájem 49 910 dolarů pouhým omylem feťáka, když se ve skutečnosti jednalo o roční výši platby, nebo Hunter vytvořil „důkaz A“ pro případné poctivé žalobce? Na tu druhou variantu zatím nedoufáme.

Zdroj: zerohedge.com