Podle analýzy Labouristické strany se policejním složkám v Anglii a Walesu nepodařilo v roce končícím v červnu 2022 objasnit 1 145 254 krádeží a vloupání. (Foto: Youtube / ilustrační)

Stínová ministryně vnitra Yvette Cooperová uvedla, že domácí vloupání stojí oběti v průměru 1 400 liber a pomáhají zvyšovat pojistné pro všechny.

Deníku The Telegraph řekla: „Je to ostudné. Krádeže a vloupání jsou hrozné zločiny a měly by být řádně vyšetřeny, ne jen ponechány obětem, aby uplatnily nárok na pojistné plnění.“

Cooperová kritizovala ministryni vnitra Suellu Bravermanovou: „Ministryně vnitra nemá žádný plán, jak to změnit.“

Bývalý předseda Konzervativní strany sir Iain Duncan Smith však řekl: „Všichni jsme se rozhodli, že to bude lepší: „Naši voliči si donekonečna stěžují, že se nikdo neobjevuje, aby řešil vloupání – jen řeknou, tady je číslo vašeho trestného činu, uplatněte si pojištění.“

„Problém je v tom, že vedení policie podlehlo politicky korektní šikaně do té míry, že se zdá, že řešení kriminality je až na posledním místě na jejich seznamu priorit,“ dodal.

Za 12 měsíců mezi červencem 2021 a červnem 2022 policejní složky v Anglii a Walesu ukončily vyšetřování 1 145 254 krádeží a vloupání, obvykle proto, že se jim nepodařilo najít žádné důkazy pro obvinění podezřelého.

To představuje 3 000 trestných činů denně.

Policejní složky byly v minulosti kritizovány za to, že neposílají policisty ani k základnímu vyšetřování po vloupáních do domů.

Podle Národní rady policejních ředitelů (NPCC) sice některé britské policejní složky již mají zásadu navštěvovat všechna vloupání do domů, jiné se však účastní pouze „v případech, kdy bylo zjištěno, že existují důkazní podklady pro vyšetřování, nebo v případech, kdy jsou oběti zranitelné nebo starší“.

Dva miliony vyšetřování trestných činů v loňském roce nevedly ke zjištění podezřelého, včetně 300 000 násilných trestných činů.

Mezi neobjasněnými trestnými činy je i vražda šestnáctiletého Kennieho Cartera, který byl v lednu 2022 ubodán ve Stretfordu, krátce po zápase Manchesteru United s West Hamem na nedalekém Old Trafford.

Zdroj: theepochtimes.com