Suljovic se v poslední době potýkal s poklesem formy. Padesátiletý šipkař se propadl na 30. místo světového žebříčku a dokonce uvažoval o ukončení kariéry. (Foto: Wikimedia)

A to vše kvůli očkování Corona, jak nyní Vídeňané sdělili deníku „Bild“. Každopádně očkování mohlo za to, že Suljovič nemohl v posledních 18 měsících pořádně trénovat, tvrdí „The Gentle“.

„Trvá to už rok a půl,“ vysvětlil Suljovič. Padesátiletý muž dostal očkování před 18 měsíci a od té doby se potýká se zdravotními problémy, podle jeho slov oslabenými pozdními účinky očkování. „Stálo mě to spoustu peněz,“ říká Gentle. „Několikrát jsem byl velmi blízko tomu, abych to vzdal. Dokonce jsem řekl své ženě, že to udělám. Co mám dělat, když nemůžu trénovat?“ řekl Suljovič, kterému chyběla motivace trénovat každý den.

Cítil se apatický a unavený, často nevstal z postele, jeho puls byl často příliš nízký, vyprávěla hvězda rakouských šipek. To vše bránilo pravidelnému tréninku. „Očkování Corona mi za poslední rok a půl zničilo kariéru. Nechala jsem se očkovat celkem třikrát, ale nezlepšilo se to. Ne po druhé a ne po třetí,“ pokračoval padesátiletý muž.

Suljovič vynechal několik turnajů, když už se zúčastnil, často neuspěl hned na začátku a zůstal jen o vlásek mezi 32 nejlepšími hráči světového žebříčku na 30. místě, čímž se dostal na mistrovství světa v legendárním „Ally Pally“.

„Je to tak těžké. Je tu tolik silných mladých hráčů. Každý rok přicházejí na turné noví, lepší hráči. Můj nejlepší čas byl před třemi lety a dále. Tlak na mě se zvýšil,“ musel přiznat Vídeňák. Suljovič také přišel o smlouvu s dodavatelem.

Úvodní výhra proti De Deckerovi byla prvním krokem správným směrem. Nyní se zlepšuje i zdravotní stav.

„V příštím roce budu hrát jako nikdy předtím, nebudu si brát dovolenou. Budu hrát každý turnaj. Znovu se dostat do top 16 bude nesmírně obtížné, ale mým cílem je top 32. Zdaleka jsem neskončil,“ řekl Suljovič.

Zdroj: heute.at