Jak informuje Jornal da Cidade, zástupce plukovníka Tadeu z liberální strany, která je spojencem Bolsonara, obvinil justici ze „zneužití moci“: (Foto: Youtube)

„Situace se stává neúnosnou. Přijde čas, kdy budou muset ozbrojené síly jednat, Pokud se Brazílie začne měnit v diktaturu, věřím, že armáda bude jednat, aniž by se jí kdokoli ptal,“ řekl Tadeu televizi JCO. „Nebudeme je muset žádat, aby zasáhly.“

Vojenské pohyby v Brazílii pokračují:

V rozhovoru se Stevem Bannonem Matt Tyrmand uvedl, že „převrat je na straně Luly. Soudce Barroso řekl: ‚My volby nevyhráváme, my je bereme. Jsou to komunisté.“

Podle zákona měl Bolsonaro opustit prezidentský palác 15 dní předtím, než budou 1. ledna předány pravomoci Lulovi. To se však nestalo.

Na svých místech zůstali i velitelé armády, námořnictva a letectva, které chce Lula nahradit. Po celé Brazílii pokračují protesty.

Nejvyšší soud (podporující Lulu) se rozhodl nakoupit vlastní vozidla APC. Ozbrojené síly zahájily cvičení po celé Brazílii a podepsaly národní mobilizační rozkaz.

Ministr obrany povolal zálohy a vyzval dobrovolníky ke vstupu do záloh. Bolsonaro přemístil 300 zaměstnanců do prezidentského úřadu.

Bolsonaro jmenoval 12 nových diplomatů, což schválil Senát. Bolsonaro převelel mnoho generálů a povýšil další, čímž posílil svou podporu.

Bolsonaro povolil nákup obrovského množství benzinu na pohonné hmoty do tanků a protiletadlových obrněných vozidel.

Ministerstvo obrany vyvlastnilo plochy vyhrazené pro jadernou energetiku. Ministerstvo obrany přihlásilo firmy do takzvaného Estado de Mobilization de guerra (mobilizační státní válka).

Parlament odjel na dovolenou, takže nebude zasahovat Senát. Lula má jen několik dní na to, aby se s ním dohodl. Guvernér státu Rio Grande do Sul přerušil s Lulou spolupráci.

Zdroj: thegatewaypundit.com