Další závod na zpracování potravin skončil v plamenech. Podle místních novin Stevens Point Journal zachvátil v pondělí požár závod na výrobu pizzy ve Wisconsinu. (Foto: Twitter / American Red Cross of Wisconsin)

Více než 70 hasičů z několika hasičských sborů bojovalo s rozsáhlým požárem ve společnosti Festive Foods ve východní části okresu Portage, který začal kolem 9:00 místního času.

Krátce poté na místo dorazil Americký červený kříž, aby hasičům poskytl jídlo a vodu. Pořídili dva snímky požáru, na nichž jsou vidět plameny šlehající ze střechy objektu a sloup hustého tmavého dýmu valící se do vzduchu.

Hasičům se v podvečer podařilo dostat požár pod kontrolu a škody na potravinářském závodě zatím nebyly plně vyčísleny. Na facebookové stránce společnosti Festive Foods je však uvedeno, že závod je „dočasně uzavřen“.

„Společnost Festive Foods dnes zažila srdcervoucí událost. Jak mnozí z vás viděli ve zprávách, naším závodem proběhl strašlivý požár,“ stálo v příspěvku na Facebooku společnosti Festive Foods.

Společnost Festive Foods vyrábí mraženou pizzu pro supermarkety v závodě o rozloze 120 000 metrů čtverečních a považuje se za „předního spoluzakladatele pizzy s certifikátem USDA s mraženým povrchem, sendvičů, výrobků z těsta a plněných předkrmů“. Společnost prodává své výrobky supermarketům po celé zemi.

Společnost Walmart je prodejcem nejméně jedné ze značek společnosti.

Ačkoli se zdá, že požár je bezvýznamný, je součástí mnohem většího problému, kterým je série „náhodných požárů“, jež jeden po druhém vyřazují americký potravinový řetězec v posledním roce.

Zdroj: stevenspointjournal.com