Zakladatel Microsoftu Bill Gates předpověděl, že režim izolace v USA potrvá do roku 2022. Cituje ho The Daily Mail. (Foto: Youtube)

Gates odpověděl na otázku o vážnosti krize způsobené následky pandemie covidu-19. Podle mínění podnikatele mohou být následující 4-6 měsíců nejhorší za celou dobu pandemie.

Podpořil tvrdá opatření v boji s koronavirem, včetně karantény a zavření kaváren a restaurací. „Podle prognóz může (na koronavirus) zemřít dalších 200 tisíc lidí. Kdybychom nosili roušky a dodržovali rozestup, mohli bychom se vyhnout větší části smrtí,“ míní Gates.

Gates se domnívá, že se situace normalizuje po jistém času od zahájení masového očkování, tedy k létu 2021. Je přitom přesvědčen, že nebezpečí nákazy virem bude velké až do roku 2022.

9. prosince Gates předpověděl, že do jara příštího roku mohou být hotové vakcíny proti koronaviru od šesti výrobců. Podle jeho slov mohou být v nejbližším čase schváleny vakcíny společnosti AstraZeneca, Johnson & Johnson, Novavax, Pfizer-BioNTech a Moderna. Šestou výrobní společnost Gates přitom neuvedl.

Výrobci vakcín Pfizer-BioNTech, Moderna и AstraZeneca zahájili proces registrace svých přípravků již před několika týdny. První průzkum vakcíny Novavax ukázal, že u 56 dobrovolníků vznikla vysoká hladina protilátek na covid-19 bez nebezpečných vedlejších účinků. Přípravek Johnson & Johnson je rovněž ve stadiu testování.

Zdroj:  dailymail.co.uk