Ředitelství populárního cyklistického závodu Tour de France si najalo dva muže, kteří bojují proti graffiti, letos je módní zobrazovat na silnici, kudy projíždějí cyklisté, penis.

Je to pravděpodobně nejneobvyklejší práce na letošní Tour de France, dva muži v dodávce a s kyblíky barev projíždějí trasu Tour ještě před závodníky, mají jediný úkol a tím je odstranění negativních graffiti, letos je jednoznačně vévodícím graffiti penis.

Protože je trať Tour de France zveřejněna několik týdnů před startem, fanoušci zdobí křídou nebo barvou silnice, než zde projedou cyklisté. Ale ne vždy je výzdoba v souladu s představou organizátorů.

V případě, že kresba představuje penis, tak oba muži musí změnit graffiti na kresbu s nezávadným obsahem, takže penis změní v sovy, kola nebo jiné neškodné symboly. Na ulici se objevily hlavně mužské genitálie. Pokud „policie penisu“ takové graffiti objeví, musí je rychle přemalovat.

Oba Francouze doprovázel televizní štáb nizozemského televizního vysílání „NOS“. V krátkém videu vysílaném provozovatelem vysílání přes Twitter je duo na honbě za obrazy penisu.

Náhle řidič objeví jedno z "uměleckých děl" a křičí: "Tam, tam, tam, genitálie".

Muži vyzbrojeni kbelíky s barvou začnou pracovat a přeměňují penis v barevnou sovu. Na Twitteru se video rychle stalo hitem. Mnoho uživatelů se těší vážnosti, s jakou oba Francouzi vykonávají svou práci. Jiní chválí jejich kreativitu a rychlost jednání.