Odpovědnost za ostřelování ruské nemocnice v Aleppu nesou teroristé a jejich ochránci z USA, Velké Británie a Francie, prohlásili na ruském ministerstvu obrany. V Moskvě moc dobře vědí, od koho získali bojovníci syrské „opozice“ souřadnice ruské nemocnice v Aleppu, která byla vystavena útoku, prohlásili na ruském ministerstvu.


„Je nade vši pochybnost, že stříleli bojovníci „opozice“. A moc dobře víme, od koho získali přesné údaje a souřadnice konkrétně právě ambulance ruské nemocnice v době, kdy byla uvedena do provozu, ozbrojenci. Veškerou odpovědnost za vraždu a zranění našich lékařů, poskytujících pomoc aleppským dětem, proto nenesou jen bezprostřední vykonavatelé. Tedy bojovníci opozice, řekl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
„Krev našich lékařů mají na svých rukách i ti, kdo si tuto vraždu objednali. Ti, kdo vytvořili, vycvičili a vyzbrojili tato zvířata v lidské podobě a označili je, aby utišili vlastní svědomí a ospravedlnili se před voliči, za „opozici“. Ano, ano, vy, pánové, ochránci teroristů z USA, Velké Británie, Francie a dalších sympatizujících jim zemí a organizací,“ zdůraznil Konašenkov.