Bývalý poradce pro národní bezpečnost a tříhvězdičkový generál ve výslužbě Michael Flynn se v pátečním exkluzivním rozhovoru pro The Western Journal podělil o své názory na hnutí QAnon. (Foto: Flickr)

Flynn vyjádřil přesvědčení, že původ QAnon má vazby ve vládě Spojených států, a důrazně odmítl narážky establishmentových médií, že je s tímto konspiračním hnutím jakkoli spojen.

„Celá ta věc s QAnon – velmi veřejně a otevřeně jsem o tom mluvil … chtějí mě označit, jako bych byl ‚ten chlapík‘,“ řekl bývalý ředitel Obranné zpravodajské služby.

Flynn ve svém hodnocení poukázal na své vlastní vojenské zkušenosti a popsal případy, kdy americká vláda použila informační válku proti teroristickým organizacím, jako jsou ISIS a al-Káida.

„Jednou z věcí, které o naší vládě vím, je schopnost naší vlády projektovat a schopnost naší vlády sestavovat dezinformační kampaně, psychologické operace a psychologické kampaně…“

„Informační válka je něco, do čeho se naše vláda zapojuje.“

„Upozorňuji na to, protože… opravdu věřím, že je to [hnutí QAnon] nějaký druh vládní kampaně. Možná to dělají … ultravládní organizace, víte, které pracují v jejím zájmu.“

Flynn poukázal na „bláznivé nápady“ spojené s hnutím QAnon – mainstreamová média je obvykle označují za „nepodložené konspirační teorie“ -, jako je například představa, že Trump během svého prezidentství „bojoval proti zakořeněné byrokracii a skupině obchodníků se sexem, kterou řídili pedofilové“, a v současnosti, že Trump je stále úřadujícím, úřadujícím prezidentem.

Vyplněním této ankety získáte nárok na bezplatné zasílání aktuálních zpráv časopisu The Western Journal. Kdykoli se můžete odhlásit. Souhlasíte také s našimi zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání.

„Je to moje spekulace, ale je to také – když spekuluji, mám také určitou úroveň odborných znalostí v těchto typech úsilí,“ řekl bývalý poradce pro národní bezpečnost a popsal svůj bohatý životopis ve světě zpravodajských služeb.

„Je to něco, co si dokážu představit, že naše vláda – a oni se z toho zblázní – ale dokážu si představit, že naše vláda, víte, někde, na nějaké úrovni, něco takového dá dohromady, ale rozdvojí to od vlády a předá to jinému orgánu.“

Počátky hnutí vycházejí z anonymních příspěvků na internetovém fóru, jejichž autorem je údajně vysoký americký vládní úředník s prověrkou na stupeň přísně tajné „Q“.

Někteří zastánci hnutí věří v myšlenku rozsáhlého „plánu“, v jehož rámci budou jejich protivníci hromadně zatýkáni – což je myšlenka, kterou Flynn vyzval konzervativce, aby odmítli.

„Tato myšlenka, že existuje nějaký ‚plán‘ nebo něco, co se stane…“.

Související informace: „Flynn se domnívá, že je třeba, abychom se s ním spojili: Exkluzivně: Flynn odhaluje bývalého důstojníka CIA, který pomáhal agentuře AP očernit Flynna.
„Víte, já to lidem pořád říkám. Plán je ‚My, lid‘. Tím plánem jste vy a já,“
řekl generál ve výslužbě.

„Plán jsem já a lidé jako já a lidé jako já, kteří se dostanou ven a povzbudí lidi, aby se zapojili do každodenního života této země.“

„To je ten plán! To je ono. Je to tak jednoduché.“

Zdroj: westernjournal.com