Během prezidentské kampaně 2020 Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan darovali více než 400 milionů amerických dolarů různým „neziskovým“ organizacím, aby mohly peníze použít na nákup Bidenových voleb. (Foto: Flickr)

S penězi organizace přijaly různá opatření, aby přiměly volit více lidí – v komunitách, kde mají demokraté silnou podporu.

Podle analýzy volebního výzkumníka Williama Doyla získaly takové komunity podporu třikrát častěji než komunity, ve kterých většina hlasovala pro Trumpa.

V souvislosti s volbami získala Demokratická strana podporu v důležitých „houpajících“ se státech zavedením například poštovního hlasování, což je alternativa, která během korona pandemie jim pomohla získat voliče.

Úsilí zakladatele Facebooku „pravděpodobně“ vedlo k tomu, že Joe Biden nakonec získal dostatek voličů, aby porazil tehdejšího úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa.

Daily Mail napsal, že nová zpráva vyvolala reakce několika špičkových republikánů.

„Takže Zuckerberg za ně utratil přes 400 milionů dolarů, neziskové organizace pomáhající s administrací voleb,“ řekl na tiskové konferenci guvernér Floridy Ron DeSantis.

Senátor Ron Johnson poznamenává, že pochybuje, zda byla Zuckerbergova účast ve volbách vůbec legální.

„Jsou naše volby na prodej? Koupil Mark Zuckerberg prezidentské volby ve Wisconsinu?“ Ptá se Rand Paul, senátor za Kentucky.

Zdroj: pz.cz