Britská novinářka ve svém videu uvedla, že nebude dodržovat karanténní podmínky hotelu, ve kterém byla po příletu do Austrálie ubytována. (Foto: Katie Hopkins/Instagram)

Australská vláda zrušila vízum britské novinářce Katie Hopkinsové, která je známá svými krajně pravicovými názory.

Učinila tak poté, co se reportérka pochlubila, že nedodrží podmínky karantény v hotelu, kde byla ubytována, informoval v pondělí deník The Guardian.

Hopkinsová odletěla do Austrálie jako účastník reality show Big Brother televize Seven Network. V sobotu ráno odvysílala prostřednictvím Instagramu videopřenos – jak sama tvrdila – ze svého hotelového pokoje v Sydney, v němž označila lockdown zavedený kvůli šíření COVID-19 za „největší podvod v dějinách lidstva“ a dělala si legraci z karanténních omezení.

Ve videu dále uvedla, že zaměstnance, kteří jí přinesli jídlo, „vyděsila“ tím, že otevřela dveře nahá a bez roušky.

Všichni lidé přijíždějící do Austrálie musí na dva týdny do hotelové karantény. Před přijetím jídla si musí nasadit roušku a poté počkat 30 sekund, aby se zabránilo přenosu viru, vysvětluje agentura Reuters.

Hopkinsové video, které již není k dispozici, vyvolalo v Austrálii pobouření politiků i veřejnosti, protože v zemi je v současné době drženo doma asi 12 milionů lidí a vláda omezila počet příchozích z 6 370 na 3 070 týdně, čímž v zámoří uvízly desítky tisíc Australanů.

Australská ministryně vnitra Karen Andrewsová nařídila přezkoumání rozhodnutí o udělení víza Hopkinsové a v pondělí oznámila, že se vláda rozhodla novinářku deportovat.

Zdroj: smh.com.au