Říkám vám pravdu, prohlásil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ke své čtvrteční návštěvě prezidenta Miloše Zemana v nemocnici. (Foto: Wikimedia)

Zároveň na Facebooku zveřejnil prohlášení vedoucí odboru komunikace policie Kateřiny Rendlové, která potvrdila, že policista Vondráčka skutečně doprovodil na oddělení, kde si ho už vyzvedl kancléř Vratislav Mynář.

Den poté, co řada politiků vyzvala Vondráčka k rezignaci kvůli jeho návštěvě prezidenta republiky v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), přišel šéf dolní komory s novým prohlášením. Policie nyní potvrzuje jeho verzi, že ho v nemocnici doprovázeli policisté.

Říkám pravdu. Přímo Policie ČR potvrzovala včera novinářům skutečnost, že byl jeden z přítomných policistů požádán, aby mě od vstupu do ÚVN přivedl na oddělení JIP, kde se léčí pan prezident. Na oddělení JIP na mě čekal pan Mynář, aby mě následně, bez doprovodu ochránců, doprovodil přímo na pokoj prezidenta republiky.

PČR svá vyjádření, že mě k panu prezidentovi nedoprovázela, směřovala k novinářům na jejich dotazy, že mě měla policie doprovázet přímo na pokoj k panu prezidentovi.Opravdu jsem nevěděl, že mám pečlivě popisovat každý krok a metr při pohybu v nemocnici.

Zkuste si představit ten pocit, když máte jasně před očima pohled na záda policisty z prezidentovy ochranky, který vás vede všemi těmi chodbami nemocnice – a pak všude čtete a slyšíte, že jste lhář, protože vás prý žádný policista v nemocnici nedoprovázel…

Tolik na vysvětlenou aspoň pro ty, kdo chtějí znát pravdu. I když začínám už rozumět tomu, že pravda se spoustě lidem nehodí.

Na závěr dodám, že celá tato kampaň a vyjádření některých politiků jsou již za hranou dobrého vkusu.

Radek Vondráček