Reprezentantka Marjorie Taylor Greeneová se během svého pátečního projevu před výroční Konzervativní politickou akční konferencí (CPAC) opřela do nedávných kontroverzních výroků ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. (Foto: CFP / Twitter)

Ukrajinského vůdce oslovila jménem a vzkázala mu, aby dal „ruce pryč od našich synů a dcer“ kvůli ruské invazi na Ukrajině poté, co minulý měsíc vydal výzvu k americké veřejnosti, v níž peskoval a nadával těm, kteří ho nepodporují nebo jsou na vážkách ohledně pokračování masivní obranné pomoci.

Zelenskyj tato slova pronesl na tiskové konferenci koncem února, když se ho reportér zeptal na rostoucí „únavu z Ukrajiny“ mezi americkou veřejností. Svou odpověď zahájil slovy: „Pokud nezmění svůj názor… ztratí NATO, ztratí vliv Spojených států, ztratí vůdčí postavení, kterému se ve světě těší“.

Poté rychle přešel k výroku, že pokud nebude Rusko na Ukrajině zastaveno, rozšíří invazi do dalších evropských zemí. Ruská armáda „vstoupí do pobaltských států, členských států NATO,“ tvrdil Zelenskyj a pak řekl, že „pak budou muset USA poslat své syny a dcery přesně tak, jako my posíláme do války jejich syny a dcery [sic]“.

Reprezentantka Greeneová ve svém pátečním projevu Zelenského tvrzení uvedla:

Greeneová v pátek na konferenci CPAC řekla, že je stále „odhodlána říci Ukrajině žádné peníze a že tato země potřebuje najít mír, ne válku“.

„A zatímco se podívám do kamery a přímo řeknu Zelenskému, raději dejte ruce pryč od našich synů a dcer, protože oni tam neumírají,“ pokračovala.

Zatímco sžíravá kritika MTG se podle očekávání setkává s rozhořčením mezi zarytými stoupenci Kyjeva, kteří budou pravděpodobně argumentovat tím, že Bílý dům vyloučil vyslání amerických vojáků do bojů na Ukrajině, „mission creep“, který se projevuje v posledních mnoha měsících, je zřejmý.

Mezi mnoha příklady lze uvést, že na Ukrajinu byli vysláni „poradci“ Pentagonu a sledovači zbraní a v poslední době byly schváleny tanky a rakety delšího doletu, přičemž do washingtonské debaty nyní vstoupily i stíhačky F-16. Malá skupina výtečníků z GOP v Kongresu – zejména MTG a Matt Gaetz – však v poslední době prosazuje zastavení nezodpovědného toku miliard do kyjevské pokladny, bez ohledu na to, jak nepopulární tento postoj ve Washingtonu zůstává.

Postoje poslanců Greena a Gaetze jsou vzácné i vzhledem k tomu, že naprostá většina představitelů Kongresu se k Zelenskému chová jako k rockové hvězdě, což se projevilo, když se mu během jeho osobního projevu před Kongresem loni v prosinci dostalo dlouhých a nadšených ovací ve stoje.

Pokud jde o slova MTG na CPAC, zdálo se, že dav je na její straně, vzhledem k tomu, že hlasitě povzbuzoval její výtku vůči Bidenově politice vůči Ukrajině a zároveň v jednu chvíli vypískal Zelenského jméno.

Podívejte se na celý její projev níže…

Zdroj: zerohedge.com