Američtí a čínští vojáci mají za to, že v budoucích válkách nebudou nasazeny armády, ale vysoce technologické bojové systémy, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Budou mít přitom obrovskou ničivou sílu, varuje list.

 

Bývalý náměstek amerického ministra obrany Robert Wark je přesvědčen, že 3. světová válka bude konfrontací umělé inteligence.

„Roboti budou válčit s roboty, o tom nejsou žádné pochybnosti," souhlasí s ním vědci.

Čína předvedla své kapacity již v roce 2007 sestřelením z oběžné dráhy kolem Země nepoužívané družice, což velmi překvapilo Američany.

Minulý měsíc se předseda ČLR Si Ťin-pching oblečený do vojenského stejnokroje obrátil na své generály s výzvou, aby se připravovali na válku.

Do seznamu bojových systémů budoucnosti patří interferenční vysílače, jež dokáží zmařit činnost družic, nadzvukové rakety, kybernetické zbraně, které vyřazují z provozu systémy na zásobování vodou a energií, elektromagnetické zbraně, které odpalují střely rychlostí šestinásobně překračující rychlost zvuku, lasery, exoskelety, autonomní roboti schopní nahradit lidi na bojišti a také moderní bombardéry s technologií stealth.

Zdroj: dw.de