Ministr vnitra Severního Porýní Vestfálska Ralf Jäger pokáral severoafrické země, když o nich řekl, že jsou ohledně přijímání deportovaných migrantů nekooperativní.  Ministr vnitra Severního Porýní Vestfálska Ralf Jäger kritizoval vlády severoafrických zemí, o nichž řekl, že odmítají přijímat migranty, kteří byli z Německa deportováni, hlásí Donau Kurirer.


„Musíme zajistit, aby migranti, kteří nepotřebují ochranu, mohli být rychle vraceni do svých domovských zemí,“ řekl německým médiím pan Jäger, ale tvrdil, že problém nebyl jen s deportací migrantů z Německa, nýbrž i s tím přimět jejich země původu v Severní Africe, aby je vzaly zpět. 

„Především Maroko, Alžírsko a Tunisko jsou nekooperativní,“ řekl.

Kromě balkánských zemí jsou nejpravděpodobnějším určením ilegálních migrantů ty ze severoafrických zemí zvaných státy Maghrebu. Německá spolková vláda oznámila, že severoafrické země považuje za bezpečné země, takže žadatelé o azyl směřující do Evropy od jejich břehů nemohou v Německu legitimně žádat o azyl.

Ač se německá spolková vláda pokusila se státy v regionu posílit své deportační dohody, tak pan Jäger tvrdí, že situace je stejná, jako vždy byla. Když mluvil o svých vlastních zkušenostech s pokusy o deportaci migrantů, z nichž někteří jsou asi kriminálníci, tak řekl: „V praxi se však nic nezměnilo.“