Ruský velvyslanec v Británii Alexander Jakovenko zdůraznil, že ruští vyšetřovatelé jsou připraveni odjet do Británie, aby provedli vlastní vyšetřování údajné otravy ve městě Salisbury.

Od března britští úřady neustále obviňují Moskvu z údajného útoku na bývalého ruského důstojníka zpravodajské služby Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury, avšak nedokázaly poskytnout žádné smysluplné důkazy.

Sergej Skripal a jeho dcera byli nalezeni v bezvědomí v britském Salisbury v březnu tohoto roku.

Podle údajů Londýna byli otráveni nervově-paralytickou látkou třídy novičok, která byla vyvíjena v Sovětském svazu k vojenským účelům, a proto se na události podílelo Rusko. Moskva veškerá obvinění vyvrací

Spolu s tím velvyslanec doufá, že se brzy setká s novým britským ministrem zahraničí.

„Dostal jsem dopis z Foreign Office, že by se chtěl setkat. Myslím si, že v nejbližší době bude taková schůzka organizována," oznámil v rozhovoru pro televizní stanici Rossija 24.

„Myslím si, že bude včasná, protože za prvé je potřeba projednat úroveň dvoustranných vztahů mezi našimi zeměmi. Také bych chtěl položit všechny otázky, na které jsme nedostali odpovědi v této konverzaci, v těch kontaktech, které probíhají s Foreign Office," dodal velvyslanec.

Podle diplomata termín schůzky zatím není známý, jeho určení je v rukách britské strany.