Dvojnásobná olympijská mistryně ve skocích o tyči Jelena Isinbajevová se rozplakala na schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Video schůzky bylo zveřejněno RT. Ruští atleti byli vyloučeni z účasti na Olympiádě 2016 v Rio de Janeiru s výjimkou skokanky do dálky Darji Klišinové, která dostala zvláštní povolení. …

„Vyloučili nás bez důkazů, drze, hrubě, neposkytli nám žádnou šanci na ospravedlnění," řekla sportovkyně na schůzce v Kremlu.

„Tato Olympiáda byla pro někoho první a pro někoho poslední. <…> Nešetřili jsme sebe, pracovali jsme tvrdě a byli jsme prakticky blízko vítězství, ale vzali nám tento sen," dodala Isinbajevová.

Řekla, že vyloučení atleti mají platit za chyby „méně odpovědných sportovců" a také obvinila světové sportovní úředníky ze svévole a nedodržení zákonů.

Vyzvala sportovce, kterým bylo povoleno zúčastnit se Olympiády, aby nedovolili vyvíjet na sebe nátlak a předvedli nejlepší výsledky.

„Ukažte vše, co dovedete, za sebe a za nás. <…> Aby všichni tito pseudočistí cizí sportovci pochopili, že se jen tak nevzdáme. <…> Máte vystoupit tak, aby se celý svět otřásl," řekla.