Tvrzení, že z hlediska vojenského potenciálu armáda USA předčí jakéhokoli potenciálního protivníka, není, jak se zdá, pravdivé, domnívá se komentátor The National Interest Dan Gour. Podle jeho názoru budou soupeři Spojených států "extrémně smrtonosní a početnější". "Pokud armáda USA neučiní v brzké době řadu kroků, bude, s největší pravděpodobností, nejen předstižena, ale také poražena," píše ve svém článku.


Ve svých posledních vojenských akcích, pokračuje komentátor The National Interest, měli američtí vojáci řadu výhod, jako například spolehlivé materiálně-technické zázemí, absolutní převaha ve vzdušném prostoru a bezprostřední komunikace mezi armádními úseky.

Podle autora článku, bude i nadále řada těchto výhod trumfem v rukách Američanů, avšak o vzdušný prostor nad Evropou, Asií a Blízkým východem budou muset ještě bojovat.

"Například ruská armáda předvedla řadu nových pozoruhodných možností při operacích v Sýrii, jako například dobře koordinované použití bezpilotních letounů s údery dělostřeleckých a raketových baterií, předsunuté střelivo a termobarické bojové hlavice, extrémně smrtonosné jsou pak i řízené protitankové rakety, stejně jako užití prostředků radiotechniky ke krytí zpráv mezi vojáky," píše The National Interest.

Kromě toho předvedla Moskva podle názoru komentátora The National Interest pozoruhodné možnosti rychlé mobilizace a rozmístění značných a různorodých ozbrojených sil.

"Aby měla v budoucnu armáda USA možnost soupeřit a vyhrávat nad početně silnějšími armádami, musí v nejbližší době investovat do zlepšení letectví, a také zdokonalit odolnost svých systémů obrany a komunikačních platforem," shrnul Gour.