Ve vesnici Rukšin v ukrajinské Černobylské oblasti bylo zabito neznámé zvíře. Ve své kůlně ho našel a ubodal vidlemi jeden z místních obyvatel, informuje televizní stanice 24.

Zvíře terorizovalo vesničany, kradlo kuřata a jinou drůbež. Lidé jsou přesvědčeni, že se jedná o čupakabru. Její mrtvolu odevzdali veterinářům, kteří ovšem nemají ani ponětí o tom, co je to za dravce.

„Má nepřirozeně dlouhé zuby, pes takové nemá, dlouhé zadní nohy a dlouhý krk a uši. Uši se podobají uším africké lišky", zdůraznil ředitel regionální státní laboratoře veterinárního lékařství Valerij Dopirjak.

Vesničané se domnívají, že tento tvor má příbuzné, a spolu s myslivci se hodlají vydat do lesa.  

Čupakabra (španělsky Chupacabras ze slova chupar — cucat a cabra — koza, tedy kozí upír) je hrdinou městské legendy, která vznikla na začátku 50. let minulého století, když v Portoriku objevili několik mrtvých koz, kterým údajně vysáli krev.

Žádná potvrzená informace o existenci tohoto stvoření ovšem neexistuje, stejně jako se rovněž přesně neví, jak vypadá. Někdy se ale objevují zprávy o tom, že ho někde objevili. Často jsou za čupakabru pokládána zvířata, jejichž vzhled se změnil v důsledku chorob nebo mutací.