Je to poprvé, co se Islámský stát obrací na své následovníky a vyzývá je, aby zaútočili „jakýmkoli způsobem na civilní a vojenské cíle západních zemí.“ Ve zvukové zprávě mluvčí Islámského státu Abú Mohamed al Adnani al Shami říká: [quote align="center" color="#999999"] „Pokud můžeš zabít amerického nebo evropského nevěřícího – zejména ty prasata a zrádce Francouze – nebo jakéhokoliv z bezvěrců, kteří se zavázali válkou, včetně obyvatel zemí, kteří se přidali ke koalici proti Islámskému státu, tehdy si vzpomeň na Alláha a zabij ho jakýmkoliv způsobem.


Pokud toho nejsi schopen, skutečný Alláhův následovník musí alespoň plivnout do tváře bezvěrcům. Neposlouchej nikoho a zabij nevěřícího, ať civilního nebo armádního, v obou případech platí stejná pravidla. Hoď mu na hlavu kámen, nebo jej ubodej nožem, sraz ho autem, shoď jej z vysoké budovy, uškrť ho, nebo ho otrav. Krev nevěřících obyvatel západních zemí je jako krev psa, zabít je není hříchem,  takové jsou rady mluvčího islámského džihádu.

Zaplatíte vysokou cenou. Budete se bát na cestách, a nebudete se cítit bezpečně ani ve vlastní posteli. Dobudeme Řím, zničíme vaše kříže a z vašich žen si uděláme otrokyně. [/quote]

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: theaustralian.com.au