„Pokud by se mi něco stalo,“ napsala Brandy Vaughanová na konci roku 2019, „bude to násilný čin a vy budete přesně vědět, kdo a proč ho spáchal.“ (Foto: Youtube)

Brandy Vaughanovou, bývalou obchodní ředitelku farmaceutické společnosti Merck a zakladatelku webové stránky learntherisk.org, zaměřené na vzdělávání lidí o rizicích, spojených s vakcínami, nalezl její devítiletý syn 8. prosince mrtvou.

Podle organizace Ochrana zdraví dětí Vaughanová údajně zemřela na „komplikace se žlučníkem“, ačkoli nebyl citován zdroj zprávy, ani nebyly uvedeny konkrétní příčiny komplikací (např. prasknutí žlučníku).

Brzy po smrti Vaughanové sdílela její přítelkyně Erin Elizabeth  screenshoty příspěvků, které Vaughanová uveřejnila na Facebooku v prosinci 2019, v nichž ujišťovala čtenáře, že nemá sebevražedné sklony, ani nebere žádné léky, které by jí mohly způsobit náhlou smrt.

„Byla bych raději, kdybych tento příspěvek nemusela psát… Ale vzhledem k určitým tragédiím, které se za posledních pár let přihodily, cítím, že je absolutně nezbytné zveřejnit těchto deset faktů… prosím, udělejte si screenshot, abyste měli záznam,“ napsala Vaughanová.

„Mám v tomto životě obrovské poslání. Přestože to velmi ztěžují, až je to děsivé, NIKDY bych si nevzala život. Tečka,“ pokračovala.

[...]

S odkazem na svého syna Vaughanová napsala: „Bastien pro mě znamená všechno a NIKDY bych ho neopustila. Tečka.“ Dodala, že deset let nebrala žádné léky. „Jinými slovy, neberu nic, co by mě mohlo neočekávaně nebo náhle usmrtit,“ napsala.

„Pokud by se mi něco stalo, bude to násilný čin a vy budete přesně vědět, kdo a proč ho spáchal – vzhledem k mé práci a poslání v tomto životě,“ pokračovala.

[...]

Během koronavirové epidemie se pod drobnohled dostala bezpečnost vakcín, přičemž mj. odpůrci potratů vyjádřili své znepokojení nad spojitostí vakcín s potraty.

Elizabeth také sdílela screenshot s textem, který obdržela od Vaughanové, v němž vyjadřuje obavy z možné otravy a zjevně tak odkazuje na smrt (https://thetruthaboutcancer.com/in-memory-dr-ben-johnson/) MUDr. Bena Johnsona, M.D., N.M.D., D.O. v lednu 2019.

„Je to tak zvláštní! Někdy si dělám starosti kvůli otrávení. Byl doktor Ben vůbec ženatý? Žil sám? Omlouvám se za všechny tyto otázky. Jsem kvůli tomu tak naštvaná, zejména proto, že se dokonce ani nezabýval otázkou vakcín, ale mamografem, o němž by si člověk pomyslel, že je to bezpečnější téma.“

[...]

Vaughanová, která dříve pracovala jako obchodní zástupce pro farmaceutický průmysl, pro společnost Merck,  vysvětlila ve videu v roce 2015, jak začala jako aktivistka mluvit o nebezpečí vakcín a farmaceutického průmyslu. Nejprve uvádí informaci, že v minulosti zastupovala společnost Merck lékem Vioxx.